ŽĎÁR N. S. PELHŘIMOV 7:1

Hostující Lední medvědi se toužili na ledě krajského rivala vymanit z výsledkové krize. Ze žďárských Bouchalek se však potáceli se sklopenými hlavami a pátou porážkou v řadě. Naopak Plameny hřála pátá výhra za sebou.

Pelhřimov vstoupil do zápasu bez bázně a hany. Jeho aktivnější pojetí v první čtvrthodině uťala souhra Krupky s Kaňkou. A když o půl minuty později přidalo další gól teprve se rozjíždějící duo, nahrávající Štěpánek se zakončujícím Dítětem, zdálo se, že iniciativu přeberou domácí. Jenže zmatek v defenzivě Plamenů bleskově vrátil Medvědy do zápasu. Votápkovi stačilo jen doklepnout Slámou neudržený puk. „Přiznám se, že jsem v první třetině čekal větší nápor domácích. Pak jsme dostali dva hloupé góly, sice jsme vzápětí snížili, ale přišel výpadek ve druhé třetině. Žďár potrestal každou naši chybu," kroutil hlavou nad efektivitou domácích pelhřimovský kouč Martin Meloun. A měl pravdu. Ve druhé periodě zkompletoval hattrick Dítě a jeden gól přidal kapitán Žďáru Jiří Plachý se Štěpánkem.

„Rozhodující moment zápasu nastal během tří minut, kdy jsme utekli na 5:1, a soupeře to prakticky zlomilo," uvedl pro klubový web domácí trenér Martin Sobotka. V poslední třetině završila fantastické představení formace Kunstmüller (1+1), Štěpánek (1+4), Dítě (3+2) brankou na 7:1.

Branky a nahrávky: 15. Kaňka (Krupka), 16. Dítě (Štěpánek), 22. Štěpánek (Dítě), 24. Dítě (Kunstmüller, Štěpánek), 25. J. Plachý (Vítek, Staněk), 33. Dítě (Štěpánek), 43. Kunstmüller (Štěpánek, Dítě) 17. Votápek (Havel). Rozhodčí: Veinfurter Potůček, Novák. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 634. Třetiny: 2:1, 4:0, 1:0. Žďár nad Sázavou: Sláma Beneš, Staněk, Pleva, Smejkal, Kolda, Vítek, Šír Kunstmüller, Štěpánek, Dítě J. Plachý, Kaňka, Krupka Kotlík, Vítek, Man Gregar, Hron. Pelhřimov: Brabec (27. Čekal) Mečiar, Pavlík, A. Jelínek, Adam, Beneš, Žuček, Kasalý Tecl, T. Plachý, Marek Hadrava, Kubát, Martin Hadrava, Votápek, Svoboda, Brychta, Kopic, Z. Jelínek, Štěpán, Havel.

M. BUDĚJOVICE BÍLINA 3:1

Moravské Budějovice měly v sobotu dobrý start do utkání. Po úvodním oťukávání dostaly k dispozici přesilovou hru, kterou nepohrdnul Přemysl Tobola. Domácí byli nadále aktivnější, vytvářeli si slibné příležitosti a z jedné takové zvýšil chvíli před první sirénou Paták na 2:0.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Žihadla soupeře přehrávala, gólově se jim to ale nepodařilo vyjádřit. „Vytvořili jsme si několik šancí. Škoda jen, že jsme je nevyužili, mohlo to být klidnější," uvedl na klubovém webu trenér Moravských Budějovic Rudolf Cakl.

Neproměněné příležitosti totiž mohly domácí mrzet. Bílina se v závěrečném dějství zlepšila a po několika dobrých možnostech snížil dvě minuty před koncem Šikl. Drama se ale nakonec nekonalo. Hosté to totiž zkusili v šesti a do prázdné branky přidal svůj druhý gól Paták. „Utkání z mého pohledu odpovídalo postavení mužstev v tabulce," připomněl předposlední místo Bíliny Cakl. „Celý zápas jsme měli pod kontrolou a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě," zakončil.

Branky a nahrávky: 5. Tobola (Trojan, Sobotka), 18. Paták (Zahradník, Sechovec), 59. Paták (Kesner, Zahradník) 58. Šikl (Kunrt). Rozhodčí: Netopil Maloušík, Matošovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 295. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:1. Moravské Budějovice: Šťastný Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka, Tichý, Hobza Kesner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Trojan, Nahodil, Vlček, Paták, Dostál.

Ostatní výsledky: Klášterec nad Ohří Vrchlabí 5:6 v prodl., Sokolov Děčín 6:2, Jindřichův Hradec Klatovy 3:6, Kobra Praha Milevsko 5:2, Tábor Kolín 4:1.