Pelhřimovský Spartak navíc atakuje první čtyřku, Žďár se pro změnu posunul o jednu příčku výš na sedmou pozici. Chotěboř sice po dlouhé době vyhrála, ale přímá záchrana už je nemožná, na devátou Kutnou Horu totiž ztrácí čtrnáct bodů a ve zbývajících čtyřech kolech už je možné získat maximálně dvanáct bodů. Proto podle slov trenéra Stanislava Mečiara si Chotěbořští ve zbývajících zápasech potřebují před záchranářskými pracemi zvednout alespoň sebevědomí.

II. liga – skupina Střed

MILEVSKO – PELHŘIMOV 2:6

V Milevsku se letos nevyhrává, ale Pelhřimov tam po třech prohrách v řadě získal body až nečekaně snadno. Dvougólový náskok si vytvořil už v první třetině a od té doby měl kontrolu nad zápasem. „Sice nesouhlasím s tím, že bychom tam vyhráli snadno, ale tři body jsme získali zaslouženě. S klukama jsme si po třech prohraných zápasech sedli, řekli si, co musíme zlepšit a klaplo to. Celý tým hrál velmi dobře takticky a také jsme měli od těch předchozích zápasů více štěstí při zakončení,“ prohlásil kouč Spartaku Martin Meloun.

V Milevsku tým dovedl k zisku tří bodů novopečený kapitán Tomáš Plachý, který se trefil hned třikrát. „Rozhodně jsem si nemyslel, že to budeme mít tak jednoduché, ale strašně nás podržel gólman, který nám celou práci ulehčil,“ pochválil teprve šestnáctiletého Dolejše, odchovance brodského hokeje.

Branky a nahrávky: 10. Květoň (Urbanec), 60. Hamerle (Květoň, Štěrba) – 8. Plachý, 9. Suk (Mikšovský), 11. Posmyk (Mikšovský), 30. Plachý (Hrbatý), 45. Pometlo, 54. Plachý (Hrbatý). Rozhodčí: Šmíd – Černý, Suchánek. Vyloučení: 0:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Třetiny: 1:3, 0:1, 1:2. Pelhřimov: Dolejš – Rašner, Fibikar, Posmyk, Randa, Šustr, D. Kasalý, Beneš – Hrbatý, Plachý, Votápek – Suk, Mikšovský, Pometlo – Hadrava, Dostál, F. Kasalý.

KUTNÁ HORA – CHOTĚBOŘ 3:6

Výhra přeci jen přišla, ale až příliš pozdě. Chotěboř už nemá šanci na přímou záchranu, přesto si chce před blížící se baráží zvednout alespoň sebevědomí. Částečně se to chotěbořským hokejistům povedlo v Kutné Hoře, kde vyhráli 6:3, před tím se z výhry radovali na začátku ledna s Nymburkem 8:4.

Hosté začali jako z partesu, již ve 3. minutě vedli 2:0 a za tohoto stavu ještě Blažek nastřelil tyč. Domácí sice snížili na rozdíl jediné branky, v závěru třetiny však ujel Hemský a sólo proměnil na 1:3.

V polovině utkání šli hosté dokonce do třígólového trháku po brance Floriána, domácí však nehodlali rezignovat, Pelán snížil na 2:4. Jenže pohodlný náskok vrátil Chotěboři Burian. Kutná Hora se však stále snažila s výsledkem něco udělat, výsledkem bylo další snížení tentokrát na 3:5. V závěru ve snaze o vyrovnání odvolali domácí brankáře, výhru celku z Havlíčkobrodska ale pojistil Hemský gólem do opuštěné kutnohorské svatyně. Chotěbořský útočník byl u všeho podstatného, Hemský totiž dvě branky vstřelil sám, na další čtyři pak přihrál.

„Ve všech směrech jsme předvedli zlepšený výkon, konečně se dařilo zakončovat akce střelecky. Příjemně mě překvapil výkon juniora Blažka, který spolu s Buriánem a Hemským vytvořil nejlepší útočnou formaci. Kluci se tentokrát vyvarovali jednoduchých chyb, což vedlo konečně k úspěchu, snad je to obrat k lepším časům,“ věří trenér Stanislav Mečiar.

Branky a nahrávky: 12. Králíček (Nakládal, Adamec), 37. Pelán (Kořínek), 54. Veselý (Kraučuk) – 1. Blažek (Burian, Hemský), 3. Kobela (Hemský), 15. Hemský, 29. Florian (Hemský), 46. Burian (Hemský, Fila), 60. Hemský Rozhodčí: Vokřál. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:3. Diváci: 292. Třetiny: 1:3, 1:1, 1:2. Chotěboř: Malý – Florián, Bělohlávek, Kobela, Volf, Repa – Hemský, Burián, Blažek – Babkovič, Kováč, Fila – Škarýd, Hospodka, Jánský.

ŽĎÁR N. S. – TRUTNOV 6:4

Skvělý obrat si v důležitém zápase 32. kola připsaly žďárské Plameny. V přímém souboji o 7. místo prohrávaly s trutnovskými Draky už 2:0, ale čtyři branky střelecky obrozené první formace Plachý, Martin Sobotka, Vránek stály u zrodu dalšího vítězství.

To se ale nerodilo vůbec jednoduše. Luboš Kunstmüller po půlhodině hry zamířil přesně k levé tyči a poslal domácí poprvé do vedení 3:2. Jenže hosté vyrovnali ještě v téže minutě, a když Chytráček v přesilové hře chytře využil odrazu puku a sklepl ho za bezmocného Slámu, nevypadalo to na tříbodový zisk. Uklidnění ale přinesla okamžitá odpověď Vránka (4:4). Definitivní rozhodnutí přišlo v přesilové hře Žďáru. Puk po ose Heřmanský, Martin Sobotka doputoval až Plachému a ten svým druhým gólem v zápase rozjásal sedm stovek diváků. Pojišťovací branku na 6:4 přidal krásnou střelou do horního růžku Beneš.

Branky a nahrávky: 19. Plachý (M. Sobotka), 21. M. Sobotka (Vránek, Plachý), 31. Kunstmüller (Koželuh), 45. Vránek (Man), 55. Plachý (M. Sobotka, Heřmanský), 59. Beneš (Kotlík, Man) – 10. Havlíček (Chytráček), 17. Havlíček (Chytráček, Jindřich), 31. Dlab (Kuna), 44. Chytráček (Havlíček, Poskočil). Rozhodčí: Pokorný – Zídek, Samuel. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 687. Střely na branku: 28:28. Třetiny: 1:2, 2:1, 3:1. Žďár nad Sázavou: Sláma – Koželuh, R. Sobotka, Souček, Heřmanský, Pleva, Kolda, Beneš – Plachý, M. Sobotka, Vránek, Kunstmüller, Dítě, Bukáček, Dobiáš, Kotlík, Kočan, Hadrava, Štěpánek, Man.
Ostatní výsledky 32. kola: Kolín – Benešov 1:5, Jindřichův Hradec – Nymburk 5:1.