SPOKOJENOST

Na lichotivém třetím místě tabulky se vyhřívá pelhřimovský Spartak. Tomu sice utekl vstup do soutěže, ovšem po nástupu trenéra Jaroslava Martínka do funkce přišla radikální změna. Tým začal jako mávnutím kouzelného proutku vyhrávat, Kutné Hoře a Chotěboři dokonce nadělil dvouciferné příděly.

„Spokojeni jsme nad míru. Jsme vysoko v tabulce, herně se nám daří, v týmu vládne pohoda,“ libuje si generální manažer klubu Aleš Kučera.

K zásahům do kádru nejsou důvody. „Jdeme cestou stabilizace, nechceme do týmu sahat. Jen se trochu pojistíme a kádr rozšíříme i o další hráče na střídavé starty. Jedná se hlavně o beky, protože mohou přijít nemoci či zranění,“ připomenul Kučera.

Pro Pelhřimov je třetí příčka určitě úspěchem, ale tým i vedení zůstává nohama na zemi. „Výkonnostním cílem je play off, na to herně máme, o tom jsem přesvědčen. Musíme ale také zapracovat na ekonomické stránce věci, to je náš dlouhodobý problém,“ ví generální manažer.

PADESÁT NA PADESÁT

Hokejový Žďár měl vstup do sezony poměrně vydařený. Některé zbytečně ztracené zápasy ale ustálily náladometr v kabině týmu na neutrální hodnotu. „První čtvrtinu hodnotím ani ne jako špatnou, ale ani ne vydařenou,“ říká trenér týmu Petr Kuchyňa. „Kdybychom úplně zbytečně nepokazili zápasy v Pelhřimově a Benešově, měli bychom o šest bodů víc a byli jsme v tabulce výš.“

Ale i tyto výpadky mají pro kouče svoji hodnotu. „První čtvrtina nám ukázala, kde má tým své slabiny a kde jsou jeho přednosti,“ potvrzuje Kuchyňa.

Ten své hráče kritizoval především po posledních zápasech za práci v defenzivě. Přijde na řadu i personální řešení? „Zatím jsme se o tom s vedením pouze bavili, nějaká řešení máme v hlavách. Počkáme ještě na nejbližší nedělní zápas, ale určitě se něco stát musí. Nemůžeme připustit, aby se zápas od zápasu objevovaly ty samé zásadní chyby,“ kritizuje trenér.

Stejně jako u většiny soupeřů, i u Žďáru je hlavním cílem postup do vyřazovacích bojů. „To se nemění, play off je naší metou i nadále. Sezona bude velmi dlouhá, už víme, jak na tom jsou všechny ostatní týmy, a můžeme se na ně lépe připravit,“ plánuje Kuchyňa, který své hodnocení uzavírá kladně: „Pozitivní je, že kluci makali naplno. Dá se říci, že hrají v rámci svých možností maximum.“

NESPOKOJENOST

Radostná není bilance nováčka z Chotěboře. Se šesti body se krčí na posledním místě tabulky. „Začátky byly těžké, vždyť Chotěboř byla pouze průměrným mužstvem krajského přeboru a najednou druhá liga. Nejméně polovina bývalého kádru na vyšší soutěž neměla, a tak došlo k enormní obměně kádru. Družstvo posílilo několik hráčů, kteří již měli zkušenosti z vyšších soutěží. Jak se ukázalo, stále to ještě nestačí,“ přiznal prezident klubu Karel Fink.

Začátek ještě vyšel, dvě výhry měly nakopnout kolektiv k stabilní výkonnosti, opak se stal realitou. Hokejisté od Doubravky utrpěli dvě nakládačky - doma s Nymburkem 1:10 a v Pelhřimově 5:12. Co bylo příčinou? „Samozřejmě chybí zkušenosti i patřičné sebevědomí. Hráči sice chtějí, na ledě však neodvádějí výkony, které se od nich očekávají. Velkou roli hraje nedisciplinovanost chlapců a hodně individuálních chyb v obraně. Sháníme posily, ale kvalitní obránci na trhu nejsou. Před druhou čtvrtinou dojde k pohovorům s hráči, kteří si musí uvědomit, že kolektiv již musí zabrat, aby předešel kritické situaci,“ zdůraznil šéf chotěbořského hokeje.

K důležitému nedělnímu zápasu s Trutnovem odjede Chotěboř s dalšími dvěma posilami z Třebíče, do hry se zapojí útočníci Krenek s Kesnerem.

„Soupeř je hratelný a chlapci si musí uvědomit, o co jde. Vedení klubu dělá maximum pro to, aby se hokeji v Chotěboři dařilo, a jsem přesvědčen, že současné mužstvo, které ještě posílíme, na druhou ligu určitě má,“ zůstává optimistou prezident.