Na Havlíčkův Brod čekal v osmnáctém kole pořádně náročný úkol, zamířil totiž na led havířovského lídra. Zatímco před měsícem Bruslaři favorita zaskočili a zdolali jej doma po prodloužení, tentokrát jasně diktoval tempo slezský celek.

Havířov zvítězil jednoznačně 5:0. „Havířov chce hrát hokej, což nám vyhovuje, naše vzájemné zápasy jsou zajímavé. Bohužel se teď pereme se zakončením, nepřeje nám štěstí a neproměňujeme ani vyložené šance,“ nastínil pro klubový web havlíčkobrodský lodivod Aleš Kraučuk.

Domácí rozdělili svůj pětigólový příděl do dvou třetin. Dvě branky vstřelili v úvodní dvacetiminutovce, zbývající tři trefy si schovali do rozmezí 45. a 54. minuty. „Byla chyba, že jsme minutu a půl před koncem první třetiny dostali první branku a se sirénou jsme hloupě inkasovali podruhé. Když Havířov zvýšil na 3:0, tak bylo rozhodnuto,“ doplnil Kraučuk.

Zápas bez náboje

Ještě o gól navíc dostali v sobotu hokejisté Žďáru nad Sázavou.

Ti zamířili do Nového Jičína, se kterým měli před začátkem vzájemného zápasu shodný bodový zisk, vývoj utkání tomu však příliš nenapovídal.

Domácí si utkání hlídali a zvítězili 6:2. „Zápas byl takový bez náboje, dostali jsme ale lekci z produktivity. Šance jsme měli, ale neproměnili jsme je. Naopak soupeř využil všechny své příležitosti,“ popsal žďárský asistent trenéra Jiří Plachý.

Řádil především novojičínský Rostislav Olesz, který klub z Vysočiny srazil hned čtyřmi přesnými zásahy.

Žďár sice ještě jedním gólem dokázal zareagovat na první dvě branky soupeře, následně ale domácí přidali další tři trefy, čímž duel rozhodli. Poslední dva zásahy pak diváci viděli v závěru.

První lajna řádila

Největší debakl museli skousnout hráči Velkého Meziříčí, kteří přitom paradoxně šli na šumperském ledě už v první minutě do vedení.

Jejich radost však vydržela jen pár desítek vteřin. Draci rychle srovnali a rozjeli velkou ofenzivní show. Divoká první třetina skončila 4:3, následně už ale střeleckou listinu plnili jen domácí.

Velké Meziříčí si nakonec odvezlo vysokou porážku 3:11, o kterou se postarala především první šumperská lajna. Ta totiž bodovala hned při devíti přesných zásazích domácího celku.

2. hokejová liga – skupina východ
18. kolo – sobota 25. listopadu
HAVÍŘOV – HAVLÍČKŮV BROD 5:0
Branky a nahrávky: 19. Kratochvil (Spratek, Middleton), 20. Franek (Klimša, Ščurek), 45. Apolenář (Ćmiel, Ščurek), 51. Franek (Klimša, J. Křivohlávek), 54. Franek (J. Křivohlávek, Klimša).
ŠUMPERK – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 11:3
Branky a nahrávky: 2. Drtil (Vachutka, Jaroš), 7. Danielčak (Minařík), 8. Drtil (Jaroš, Nemec), 14. Drtil (Nemec), 34. Nemec (Dudycha), 36. Skopal (Nilsson), 38. Nemec (Jaroš, Drtil), 43. Dudycha (Nemec, Vachutka), 49. Nemec (Drtil, Dudycha), 51. Nilsson (P. Kubíček, Skopal), 58. Jaroš (Drtil, P. Kubíček) – 1. Doležal (M. Juda, Slabý), 16. Strnad (Doležal, M. Juda), 20. Vedral (P. Švejda).
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – VYŠKOV 1:4
Branky a nahrávky: 7. Finsterle (Kočí, Holiš) (TS) – 11. Sebera (Komínek, Lehečka), 37. D. Štefka (Mikulík, Lehečka), 44. Krejčiřík (Žižka, D. Štefka), 60. Komínek (D. Štefka, D. Hohl).
KOPŘIVNICE – TECHNIKA BRNO 8:3
Branky a nahrávky: 8. Velecký (Pargáč), 23. Raška (Mach), 33. Pargáč (Velecký, Marek), 39. Pargáč (Pindel, Suchý), 42. Raška (Sluštík), 49. Velecký (Pargáč), 55. Velecký (Hrůzek, Suchý), 55. Brodek (Hlaváč, Pindel) – 52. Vašíček (Bartes, Kaukič), 55. Pospíšil (Benýšek, Holík), 57. Dufek (Pospíšil, Harmim).
OPAVA – HODONÍN 4:1
Branky a nahrávky: 24. Štěpánek (Hradil, Beránek), 42. Hendrych (Brada, Hradil), 43. Vojtovič (Káňa), 59. Štěpánek (Káňa) – 20. Karafiát (Talafa, Dobiáš).
NOVÝ JIČÍN – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 6:2
Branky a nahrávky: 12. Olesz (Zdeněk), 25. Konečný (Maliník, Květoň), 34. Olesz (Zdeněk, Kuboš), 36. Olesz (Flok, Zdeněk), 44. Květoň (Zdeněk, Olesz), 58. Olesz (Květoň, Dudáš) – 32. Dušek (Kulhánek, Půhoný), 52. Dušek (Půhoný).