PLAY DOWN I. LIGY 2. ZÁPAS

H. BROD ŽĎÁR 1:4
Brodští Draci nastoupili do nedělní odvety sice s elánem, ale hra se jim opět nedařila. Dvě slibné šance v úvodu utkání neproměnili, Moravané byli šťastnější a hned po první gólovce v 6. minutě jásal Melichar 0:1.

Do desáté minuty stačil Dragons zazdít dvě slibné šance, žďárský gólman Kratochvíl však jenom potvrdil současnou vynikající formu. Když už se zdálo, že se Draci dostávají do tempa, přišla další pohroma. Při závaru před Tvrdého svatyní se nejlépe zorientoval Kos a hosté vedli 0:2. Tentýž hráč mohl o chvíli později náskok pojistit, bravurní zákrok Tvrdého však další katastrofě zabránil.

Brzo po návratu z kabin došlo k zlomovému momentu, kdy se Krajcigr, žel planě, radoval z kontaktního gólu, pro předchozí faul dosažená branka neplatila.

Naopak štěstěna se při zakončení opět přiklonila k Hipposu, po náporu Draků přišel rychlý protiútok a z klíčového gólu se radoval Zerák 0:3. Brodské chlapce to na chvíli srazilo, v závěru druhé části se však zvedli, prokázali hodně snahy, několik slibných příležitostí, které volaly po gólu, vyšuměly do ztracena.

Mnoho pohledného florbalu jsme však neviděli, Žďár, vědom si náskoku, pečlivě bránil a slibné trojgólové vedení do poslední třetiny udržel. To již hra domácích Draků byla křečovitá, v přemíře snahy chybovali, a tak čtvrtý gól z hole žďárského Žeráka byl jenom ránou z milosti.
Bylo sympatické, že domácí ani v krajně nepříznivé situaci nesložili zbraně, dvě příležitosti po gólu přímo volaly, brankář Kratochvíl byl však hvězdou zápasu, jeho klec byla pro brodské florbalisty přímo zakletá.

Pět minut před koncem měl čestný gól  na své holi Míka, žďárský brankář však znovu čaroval.

Až v samém závěru se konečně štěstí usmálo na kapitána Roztočila, když ostrou střelou ze střední vzdálenosti vyzrál nad Kratochvílem a zaznamenal čestný úspěch 1:4. „Hosté měli zkušenější tým, rozhodl jejich důraz před brankou a lepší kombinace. Našim klukům nelze upřít evidentní snahu, střelecké štěstí se k nim obrátilo zády," postřehl bývalý brodský player Bronislav Návojský.

Nejlepšími hráči střetnutí byli vyhlášeni oba gólmani – brodský Tvrdý a žďárský Kratochvíl. Brodským Drakům zbývá jediná možnost. Vyhrát oba zápasy na žďárské palubovce a vynutit si páté rozhodující střetnutí ve vlastní hale.
Branky: 57. Roztočil – 26. a 55. Zerák , 6. Melichar, 12. Kos. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení:4:3 bez využití. Diváci: 100. Třetiny: 0:2, 0:1, 1:1. H. Brod: Tvrdý – Rezek, Roztočil, Lupáč, Vácha – Krajcigr, Míka, Suchý – Liška, Sláma, Česal – Čapek, Zelenka, Hartman. 

Alois Svoboda