Oba celky navíc čekají protivníci těžkého kalibru z horních pater tabulky. Žďárští hokejisté zajíždí na jih Moravy, kde je od 18 hodin čeká utkání se čtvrtým Hodonínem. Velké Meziříčí má na své cestě za záchranou ještě těžší překážku – třetí Valašské Meziříčí. Zápas začíná také v 18 hodin.

O černé bilanci vědí

Žďár má v Hodoníně další příležitost ke zlomení černé série. Venku nebodoval dlouhé dva měsíce. „Samozřejmě o této nelichotivé bilanci víme a do Hodonína to pojedeme konečně zlomit,“ říká odhodlaně žďárský trenér Jaroslav Benák. Ten měl v posledním utkání v Uničově problémy se sestavou. „Měli jsme rozsáhlou marodku, jeli jsme tam pouze se třinácti hráči, ale kluci i tak odehráli dobrý zápas. Bohužel nám ve třetí třetině došly síly,“ dodal Benák.

Dnes v Hodoníně to bude co se sestavy týká mnohem lepší. „Vrací se Martin Souček a Jan Soldán, takže budu mít k dispozici šest obránců. Z útočníků se uzdravil Radim Křišťan a Ugo Dobiáš, takže nás bude dost,“ vyjmenoval trenér. Otazník naopak visí nad startem zkušeného Martina Sobotky. „Martin trochu pokašlává, uvidíme, jak na tom bude,“ uzavřel Benák.

Trenér Velkého Meziříčí Jozef Zavadil se po víkendovém vystoupení svého týmu na ledě na Orlové zlobil na rozhodčí. „Nevím jak po takovém výkonu mohli klidně usnout, Karel Nekvasil tam dělal obraně Orlové velké problémy a oni ho za vymyšlený faul vyloučí do konce utkání. Nevím, co si o tom mám myslet. Jsem z toho hodně smutný,“ řekl Zavadil. Jeho svěřenci se na ledě prvního celku tabulky představili v dobrém světle, ale o výhru přišli nešťastně v závěru zápasu.

„Je to škoda, měli jsme to dobře rozehrané,“ povzdechl si Zavadil. Pokud podobný výkon zopakují ve Valašském Meziříčí a vyjádří svoji převahu i gólově, nemusí se vidina záchrany v soutěži zdát tak nereálná. „Musí se nám podařit série několika výher a soupeři v boji o sestup musí zaváhat, už to nezáleží jen na nás,“ zhodnotil současnou situaci trenér.