„Zatím je domácí prostředí rozhodující. My se proto musíme pokusit toto pravidlo zrušit,“ plánuje žďárský kouč Jaroslav Benák.

Co od posledního derby v základní části očekáváte?
Pavel Zmrhal: Prohráli jsme dva zápasy venku, proto pokud chceme hrát play off, musíme prostě tentokrát bodovat. Očekávám vyrovnané utkání, ve kterém se nám snad povede podat dobrý výkon a doufám, že při nás bude stát i tolik potřebné štěstí.
Jaroslav Benák: V Pelhřimově jsme tuto sezonu nevyhráli a víme, že nás čeká velmi těžký zápas. Proto bych byl rád třeba i za bod. Domácí hrají útočný a pohledný hokej, nám se to v poslední době daří taky, takže bychom chtěli předvést i něco pro diváky.

Jak hodnotíte dosavadní vzájemné zápasy?
Zmrhal: Každý z nich byl jiný. V tom prvním se radoval Žďár. Byl lepší, my jsme měli ještě takové nesourodé mužstvo. Výborné bylo druhé utkání, oba týmy předvedly pěkný hokej, my jsme se štěstím vyhráli. Na poslední po Vánocích bych nejraději zapomněl, protože to jsme odehráli hodně špatně.
Benák: Doma jsme vyhráli, v Pelhřimově prohráli. To znamená, že rozhoduje hlavně domácí prostředí. Na nás je, abychom to pravidlo zrušili a pokusili se uspět i na jejich ledě.

Máte se čím překvapit?
Zmrhal: To si nemyslím. Oba týmy se znají tak dobře, že to snad ani nejde. Rozhodne momentální výkon na ledě.
Benák: Máme dva vyrovnané gólmany, šest kvalitních obránců a útok, kterému se začíná dařit. Střelci se konečně probudili, i když ještě hodně šancí neproměňují. Pelhřimov má dobré střelce. Produktivita bude rozhodující, padne asi víc branek, uvidíme. A jestli se máme čím překvapit? To nevím, necháme se překvapit (smích), ale já doufám, že ne.

Na kterého hráče soupeře si budete dávat největší pozor?
Zmrhal: Bukáček dostal v minulém utkání trest ve hře, což je pro nás dobrá zpráva. Každopádně si musíme dát pozor na první útok, protože ten je hodně produktivní.
Benák: Plachý s Teclem jsou zkušení hráči, kteří umí dávat góly. Víme o jejich kvalitách, ale že bychom je měli hlídat osobně, to ne.

Nastoupíte kompletní?
Zmrhal: To v tuto chvíli nemohu říci. Asi ale ani jeden z týmů nedočká pendlů, protože začala play off I. ligy. Pro nás to tak bude znamenat problémy na postech obránců.
Benák: Budou nám chybět padrubičtí obránci Krejnus se Zdráhalem a distancovaný útočník Bukáček. Jinak bychom měli být kompletní. Včetně uzdraveného obránce Plevy.

Využili jste týdenní pauzu k odpočinku, nebo naopak k intenzivnějšímu tréninku?
Zmrhal: Rozhodně jsme neodpočívali, ale o nějakém nahánění fyzičky také nemůže být řeč. Za týden se toho moc udělat nedá. Řekl bych tedy, že naše tréninky se ničím nelišily od dlouhodobě nastoleného trendu.
Benák: Spíš k odpočinku. Na začátku týdne jsme měli dva lehčí tréninky a v pátek i v sobotu to taky nebude přehnané. Kluci toho mají už tak dost.

ONDREJ DUDÁŠ, KAMIL VANĚK