V. MEZIŘÍČÍ - PELHŘIMOV 5:3

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, jenže do vedení šel Pelhřimov. Plachý si na červené čáře narazil s Teclem, ujel obráncům a prostřelil Betince. Vyrovnání přišlo až v závěru první třetiny, kdy v přesilovce pět na tři zamířil Konta přímo do šibenice. I druhá třetina skončila nerozhodně. Nejprve se díky Heřmanovi opět prosadili hosté. Spartak se však neradoval dlouho, v polovině utkání využil početní převahu Sobotka.

Do poslední části vstoupilo výborně Velké Meziříčí: hned v první minutě ho poslal poprvé do vedení znovu Konta. Hosté ovšem podruhé využili přesilovku a Heřman vyrovnal. Nerozhodný stav vydržel něco málo přes minutu, pak Nekvasil zpečetil svůj výborný výkon rozhodující trefou. Poté ještě dal výsledku konečnou podobu Kunstmüller.

„S body i předvedenou hrou jsme spokojeni. Naše výkonnost má vzestupnou tendenci, což se v derby jenom potvrdilo,“ podotkl manažer meziříčského klubu Jaroslav Juda. „Na menším hřišti to bylo hodně o osobních soubojích. Do značné míry rozhodly přesilovky,“ konstatoval trenér Pelhřimova Ladislav Kolda.

Branky a nahrávky: 19. Konta (Bula, Vlašín), 29. Sobotka (Dostál, Plch), 41. Konta (Vlašín, Nekvasil), 48. Nekvasil (Janda), 49. Kunstmüller (Konečný) – 7. Plachý (Tecl, Meloun), 23. Heřman (Šejnoha), 47. Heřman (Tecl, Kuchyňa). Rozhodčí: Kubičík. Vyloučení: 13:13, navíc Nekvasil 10 minut – Wonfor 5 minut plus do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 305. Třetiny: 1:1, 1:1, 3:1. V. Meziříčí: Betinec – Smejkal, Stráňovský, Heřmanský, Konta, Plch, Vlašín, Kochánek – Konečný, Bukáček, Kunstüller – Nekvasil, Janda, Bula – Sobotka, Bašnár, Dostál – Krča, Jánský. Pelhřimov: Jirkův (4. Kaiseršot) – Meloun, Smetana, Wonfor, Klouček, Spudil, Kuchyňa – Tecl, Plachý, Šimoníček – Pelán, Hadrava, Lazorišák – Šejnoha, Anderle, Kočan – Heřman.

PROSTĚJOV – ŽĎÁR N. S. 3:5

Žďárští Prostějov zaskočili a v úvodních dvou třetinách jednoznačně přehráli. Domácí se probrali až v závěrečné části, ale to už bylo pozdě.

„Hráči odvedli výborný výkon, ale poslední dvě minuty nám nevyšly. Nechali jsme soupeře zbytečně zkorigovat,“ přiznal žďárský kouč Jaroslav Benc.

Branky a nahrávky: 54. Krajíček, 58. Vlk (Doseděl, Žibrita), 60. Žibrita (Doseděl, J. Cik) - 8. Plachý (Koželuh), 19. Sobotka M (Plachý), 27. Dítě (Jelínek), 35. Jelínek z tr. střílení, 55. Křišťan (Vránek, Jelínek). Rozhodčí: Alka. Třetiny: 0:2, 0:2, 3:1. Žďár nad Sázavou: Němec – Šulc, Burián, Fila, Popela, Moščic, Jelínek – Křišťan, Kaut, Ptáček – Souček, Fibikar, Štěpánek – Pleva, R. Sobotka, Dítě – Plachý, Vránek, M. Sobotka – Koželuh. Ostatní zápasy 5. kola: Břeclav – Uničov 0:1, Valašské Meziříčí – Šternberk 4:2, Přerov – Nový Jičín 5:3, Vsetín – Opava 2:7, Orlová – Technika Brno 5:3, Šumperk – Hodonín 1:3.