Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Derby v krajské lize dopadlo dle očekávání, Velké Meziříčí potvrdilo roli favorita

Velké Meziříčí, Velká Bíteš – V patnáctém kole Krajské ligy Jižní Moravy a Zlínska na sebe narazily dva tradiční rivalové. Podruhé v sezoně se v derby střetli hokejisté Velkého Meziříčí a Spartaku Velká Bíteš. V prvním vzájemném utkání se radovali Meziříčští, kteří na ledě Velké Bíteše zvítězili 4:3.

8.12.2016

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv VLP

V. MEZIŘÍČÍ – V. BÍTEŠ 4:1

Vstup do utkání naplnil předpoklady, obě mužstva velmi dobře bránila. V 6. minutě měli hosté výhodu přesilové hry. Většinu početní výhody odehrál Spartak v obranném pásmu domácích, po střele od modré a teči zaplul kotouč do domácí sítě. Hlavní rozhodčí ale gól neuznal pro hru vysokou holí. „To byl jeden z klíčových okamžiků zápasu. Mohli jsme jít do vedení, což by nám hodně pomohlo,“ mrzelo kouče Velké Bíteše Zdeňka Pirochtu.

K první změně stavu došlo v 15. minutě. Po přihrávkách Lukáše Dostála a Michala Krči zpracoval kotouč na modré čáře Jiří Roupec, který projel kolem obránce a tváří v tvář nedal brankáři Vrbovi šanci. Z vedení se ale Meziříčí neradovalo dlouho. Hned v následující minutě se totiž po závaru v brankovišti prosadil Pavel Pospíšil a srovnal na 1:1. „To se nám v tomto ročníku stalo už po několikáté. Však už si kvůli tomu často po naší brance bereme oddechový čas, abychom hráče hned zklidnili,“ přiznal trenér domácích Roman Vondráček.

Ve druhé části měla obě mužstva několik slibných příležitostí, ale oba brankáři byli pozorní, příležitosti vždy spolehlivě zneškodnili. „To byl druhý klíčový okamžik. Před závěrem druhého dějství jsme jeli dvakrát úplně sami na branku, ale gólem neskončil ani jeden z těchto nájezdů. Nedáváme branky, v tom se nejvíce projevuje naše slabá tréninková účast,“ postýskl si lodivod Velké Bíteše.

Závěrečné dějství začalo velkým náporem domácího mužstva. „Třetí třetiny máme nejlepší, i v loňské sezoně se nám v nich nejvíc dařilo,“ přiznal kormidelník Velkého Meziříčí. To svůj tlak zúročilo ve vedoucí gól ve 45. minutě. Lukáš Dostál projel za brankou a jeho střelu si hostující gólman Vrba sám srazil do vlastní branky – 2:1. Po půl minutě se prosadil důrazem v brankovišti Michal Vlašín a nekrytý kotouč poslal do sítě. Konečnou podobu výsledku dal deset minut před koncem Petr Rozmarín, který zpracoval na útočné modré přihrávku Luboše Chlubny a střelou zápěstím z kruhu pro vhazování počtvrté překonal gólmana Vrbu. V závěru utkání ještě dostal za protesty osobní desetiminutový trest kapitán hostujícího týmu Miroslav Pospíšil.

„Výhra v nesmírně těžkém utkání mě těší. Chybělo nám několik hráčů základní sestavy, možná i proto byly první dvě třetiny vyrovnané a rozhodli jsme tak až v závěru. Velká Bíteš podala dobrý výkon, přivezli mladé hráče, jsem si jist, že v tabulce postupně půjdou nahoru,“ vysekl soupeři poklonu Roman Vondráček.

„Soupeře jsme potrápili, dvě třetiny to bylo vyrovnané utkání. Myslím si, že diváci, kterých přišlo dost, museli být s předvedenou hrou spokojeni, mělo to velice slušnou úroveň. Potrénujeme a zkusíme zabojovat o osmou příčku,“ dodal Zdeněk Pirochta.

V dalším kole Velká Bíteš v sobotu od 17.00 přivítá čtvrté Boskovice, Velké Meziříčí zajíždí do Blanska.

Góly: 15. Roupec (Krča, Dostál), 45. Dostál (Roupec, Krča), 46. M. Vlašín, 50. Rozmarín (Chlubna) – 16. P. Pospíšil (M. Pospíšil, Petrčka). Rozhodčí: Vepřek – Kudera, Strýček. Vyloučení: 4:5, navíc M. Pospíšil (V. Bíteš) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení 0:0. Diváci: 244. V. Meziříčí: Štourač (Svoboda) – Šerý, P. Vlašín, Kochánek, Ambrož, Vondráček – Krča, Dostál, Roupec, M. Vlašín, Střecha, Mašek, Burian, Rozmarín, Chlubna. V. Bíteš: Vrba – Odvářka, Grman, Šidák, Ondráček, Kožár, M. Pospíšil, Vojáček, Štěpánek, Petrčka, Novák, M. Touška, P. Pospíšil, Trnka, J. Touška.

Další výsledky 15. kola: Kroměříž – Blansko 9:6, Rosice – Uh. Hradiště 3:0, Uničov – Břeclav 4:2, Hodonín B – Vsetín B 9:4, Uh. Ostroh – Uh. Brod 1:5.

13. Vsetín B 13 0 0 1 12 37:96 1

Příští kolo: V. BÍTEŠ – Boskovice, Blansko – V. MEZIŘÍČÍ, Uh. Brod – Uničov, Břeclav – Rosice, Uh. Hradiště – Hodonín B, Vsetín B – Kroměříž.

8.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
Památník padlých byl postaven v blízkosti lip svobody.
10

Žďárští hledají stromy svobody

Na fotografii jsou žáci třídy 1. B paní učitelky Viery Buchtové z I. ZŠ v Novém Městě na Moravě. Příště představíme prvňáčky ze základní školy Palachova ve Žďáře nad Sázavou.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky z I. ZŠ v Novém Městě na Moravě

Sexuolog Petr Weiss dostal u soudu dva a půl roku s podmínkou

Vysočina – Vinen dle obžaloby a trest na dva a půl roku podmínkou na tři roky. Tak zněl dnešní rozsudek nad známým pražským sexuologem Petrem Weissem. Zároveň dostal zákaz řízení na dva roky.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

O krampusy je ve Žďáře obrovský zájem, průvod přeložili k zimnímu stadionu

Žďár nad Sázavou – Velký zájem se strhl o chystaný průvod čertů-krampusů, který se ve Žďáře uskuteční v sobotu 25. listopadu v 17.30 hodin. Vstupenky jdou na dračku. „Proto jsme také místo původně plánovaného hřiště za sokolovnou akci přesunuli na ovál u zimního stadionu,“ řekl organizátor Radomír Fiksa.