Derby rozhodla druhá třetina

Havlíčkův Brod - Rychle zapomenout. To určitě budou chtít druholigoví hokejisté Žďáru nad Sázavou po sobotním derby na ledě Havlíčkova Brodu. Plameny tentokrát totálně vyhořely a z ledu lídra skupiny Střed se vrátily s debaklem 1:8.

12.11.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv VLP

H. BROD - ŽĎÁR N. S. 8:1

Očekávané derby přineslo v první třetině po jedné brance na každé straně. Domácího favorita dostal v 6. minutě do vedení Endál, když dělovkou prostřelil Řehoře. Vyrovnání se Plameny dočkaly minutu před první sirénou, Střecha z trestného střílení potrestal faul domácích.

O osudu utkání rozhodla prostřední část. Nejprve Vala využil přesilovku a Brod šel znovu do vedení – 2:1. Krátce po polovině zápasu se v rychlém sledu prosadili Kuchta, Endál a Kluhánek, za stavu 5:1 tak bylo prakticky po zápase. Navíc se ještě do konce druhé třetiny podruhé mezi střelce zapsal Kulhánek. Svoji herní pohodu Bruslaři dokazovali také v závěrečné části, hned v její první minutě završil svůj hattrick Endál – 7:1. Definitivní podobu výsledku pak dal čtyři minuty před koncem Michálek.

„O osudu utkání v podstatě rozhodly tři slepené góly ve druhé třetině, poté již bylo o osudu derby rozhodnuto. Musíme si z toho vzít ponaučení, protože nás teď čekají důležité zápasy proti Moravským Budějovicím a Táboru,“ hodnotil prohrané derby asistent trenéra žďárských Plamenů Radovan Biegl.

Branky a nahrávky: 6. Endál (Třetina, Přidal), 24. Vala (Milfait), 31. Kuchta (Kozlík, Ludvík), 32. Endál (Přidal), 35. Kulhánek (Vala, Milfait), 39. Kulhánek (Kuchta), 41. Endál, 56. Michálek (T. Semrád) – 19. Střecha (TS). Rozhodčí: Pokorný – Čelechovský, Roupec. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 605. Třetiny: 1:1, 5:0, 2:1. Žďár n. S.: Řehoř (Sláma) – Pleva, Lojek, Smejkal, P. Marek, Sedláček, Kolda, Hort – Štěpánek, D. Vítek, Kunstmüller – Kovářů, Stehlík, Střecha – Kuřítko, Krupka, Jícha – Gregar, Bureš, J. Nečas – P. Beneš.

Autor: Tomáš Pohanka

12.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Trenér Jozef Vanko ve Žďáře končí z vlastní vůle. Důvodem je plánovaná ortopedická operace.

Překvapení ve Žďáře: Trenér Vanko končí

Případů černého kašle je třikrát více než vloni

OBRAZEM: V novoměstské porodnici se narodila další miminka. Hlasujte v anketě

Nové Město na Moravě - Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně „servírujeme" fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu.

Mikroregion hledá nejkrásnější vánoční strom

Bystřicko – Mikroregion Bystřicko vyhlásil druhý ročník soutěže o nejkrásnější vánoční strom.