„Na letošní sezonu jsem nedostal žádnou smlouvu, proto jsem se až doteď věnoval výhradně práci. Pak se mi ale ozval pan Prachař s nabídkou, a já ji přijal,“ uvedl k důvodům svého návratu ke kariéře Malý.

S novým strážcem svatyně vybojovali hokejisté Velkého Meziříčí v 17. kole druhé ligy důležitou výhru 2:1 nad nevyzpytatelným Jindřichovým Hradcem.

Osmadvacetiletý odchovanec Pardubic svými zákroky nové spoluhráče opakovaně podržel. Horácký hokejový klub se díky tříbodové injekci vyhoupl do elitní osmičky třetí nejvyšší soutěže. „Tomáš nezklamal, zachytal výtečně,“ ocenil ostříleného gólmana Prachař.

Současného kouče Velkého Meziříčí Malý dobře zná ze svého předchozího působení v Kolíně. Podle původních plánů se měla brankařská posila chvíli rozkoukávat a dva až tři týdny trénovat.

Vše však vzalo rychlejší spád. „Před utkáním s Vajgarem jsem trénoval asi jen týden, ale protože jsem se na ledě cítil dobře, naskočil jsem hned v zápasovém zatížení do branky. Nakonec jsme vyhráli, takže jsem s premiérou určitě spokojen. Musím však přiznat, že jsem po zápase cítil každý sval,“ zhodnotil úspěšnou premiéru ve velkomeziříčském dresu Malý.

Při premiéře měl štěstí

Duel s jindřichohradeckým Vajgarem rozhodla první třetina, ve které padly všechny góly dramatického klání. Malý několika bravurními zásahy v důležitých momentech držel naděje domácích na druhou domácí výhru v řadě.

„Měl jsem ale také dost štěstí. Jednou mě zachránila tyčka a podruhé obránce Petr Raus, když hlídal brankovou čáru za mými zády,“ děkoval štěstěně a spoluhráči strážce tří tyčí horáckého klubu.

Malý má za sebou štace v ještě prvoligovém Liberci, Hradci Králové, před čtyřmi lety chytal za tehdy druholigový Havlíčkův Brod a Jablonec nad Nisou, pak byl rok v Chrudimi a další sezonu strávil ve Vrchlabí. Loni byl oporou Kolína.

V sobotu zajíždí Prachařovi svěřenci na led aktuálně pátého Milevska. Zda se do branky znovu postaví i nová akvizice HHK se rozhodne na dnešním tréninku.