Oba celky z Vysočiny si v základní části zajistily přímý postup do čtvrtfinále. V něm je čekají nepříjemní soupeři. Třebíč se postaví Sokolovu, Dukla Přerovu. „Těžko protivníka vybírat. Bude záležet na formě v den D,“ vzal jméno soka bez emocí kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF
Litoměřice - Prostějov, Vsetín - Slavia, TŘEBÍČ - Sokolov, JIHLAVA - Přerov.
Termíny: 10. 3., 11. 3., 14. 3., 15. 3., 17. 3.
Hraje se na tři vítězná utkání.

Třebíč i Jihlava svoji čtvrtfinálovou překážku potkaly v závěrečné fázi základní části. A přesvědčily se, že se nejedná o lehké soupeře. Třebíč doma udolala Západočechy až v prodloužení, Jihlavané s Přerovem na svém ledě dokonce padli. „Přerov je soupeř, který hraje dobře dozadu a dostává málo gólů,“ uvědomuje si zkušený útočník Dukly Tomáš Čachotský. „Sokolov je kvalitní mužstvo směrem dopředu, má tam zkušené hráče, jako jsou Kverka, Pacovský, obránce Pohl,“ přidává svůj postřeh Pokorný.

Vzhledem k tomu, že letos se hraje čtvrtfinále jen na tři vítězná utkání, je domácí výhoda v prvních dvou duelech možná ještě větší. „Bude hodně důležité vyhrát první zápas,“ má jasno Čachotský. „Doufám, že když konečně mohou přijít diváci bez omezení, že fanoušci přijdou a pomohou nám.“

Se čtvrtou příčkou po základní části panuje v Dukle Jihlava spokojenost.
První cíl Dukla splnila, ze Zubrů má respekt. Nečeká nás nic lehkého, tuší Ujčík

Ochozy se opravdu mohou zaplnit v maximální možné míře a na jejich podporu spoléhá i kouč Pokorný. „Diváci mohou přijít, a já věřím, že nás přijdou podpořit. Byla by škoda kdyby chyběli, vždyť to hrajeme kvůli nim. Věřím, že kluky v tom nenechají a podpoří je.“

Zápasy ve čtvrtek i v pátek začína na obou zimních stadionech v 17.30 hodin. Vstupné na Duklu je 160 k sezení a 140 korun na stání, v Třebíči je vstup za 150 Kč.