Poprvé vedl celou přípravu trenér Michal Konečný, který připustil, že do kádru ještě může dorazit jedna či dvě posily. „Ale musí to být takoví hráči, kteří nenaruší chemii v kabině,“ zdůraznil kouč Plamenů.

Před rokem jste k mužstvu přišel až v závěru letní přípravy. Letos jste ji tedy s týmem prožil poprvé. Jste s jejím dosavadním průběhem spokojený?
Řekl bych, že se nikterak nevymykala z běžného rámce. Někteří hráči trénovali více, jiní zase méně. Samozřejmě nemůžeme k většímu tréninkovému zapojení nikoho nutit. Je ovšem jasné, že v průběhu sezony bude hrát tréninková morálka v letní přípravě svoji roli.

Jak se hráči s náročným dvouměsíčním drilem srovnali?
Každý hráč má jiné vlohy a možnosti, někomu jde lépe běh, jinému zase třeba posilování. Snažili jsme se, aby to bylo hodně pestré, proto jsme často zapojovali i různé hry.

Vím, že to neděláte rád, ale byl někdo, resp. někteří, které byste za jejich přístup a nasazení vyzdvihl?
Tentokrát to určitě udělám. Ohromně se mi líbil přístup bratrů Jíchů, Lukáše Bureše, ale také Luboše Kunstmüllera, který ač zkušený mazák, pokaždé přišel a poctivě to odmakal. Stejným způsobem si počínali i další zmiňovaní kluci. Tím neříkám, že ostatní nemakali, ale třeba Lukáš Bureš měl stoprocentní tréninkovou docházku.

Nová sezona začíná zhruba za pět týdnů. Kdy poprvé po měsíčním volnu vyjedete opět na led?
Znovu jsme se sešli 1. srpna, ale zatím jsme začali na suchu, během prvního týdne se pak přesuneme na led. Zřejmě by to mělo být třetího nebo čtvrtého.

Co všechno na hráče v průběhu závěrečné fáze přípravy čeká?
Vzhledem k tomu, že kluci chodí do práce, což nás trochu limituje, budou muset být tréninky poněkud upravené. Kluci už to znají z loňska, budou trochu odlišnější než poté v sezoně. Loni jsem se v této době s týmem teprve seznamoval, letos už bych do toho chtěl více sáhnout a trochu změnit herní styl oproti loňské sezoně.

Opět vás čeká těžká konkurence, bude na ni kádr připravený?
Věřím, že ano, ale je potřeba mít dostatečně široký kádr. Viděli jsme to v minulé sezoně, při play-off se projeví každý detail, který se během přípravy vynechá. Letos si dokonce troufám tvrdit, že druhá liga bude mít větší náboj, než WSM liga. Některé týmy v důsledku uzavření nebudou mít od Vánoc o co hrát, budou to pak hrát s juniory a kvalita soutěže půjde rapidně dolů. Navíc skupina Střed bude opravdu silná, spousta týmů posiluje, bude to kvalitní a náročná soutěž.

V kádru došlo k některým změnám. Je možné, že ještě dorazí nějaká další posila?
Možné to je, ale musel by to být hráč, který bude mít vztah k regionu i ke klubu, aby nezničil chemii v týmu. Určitě ale chci zapojit místní kluky z dorostu, šanci stoprocentně dostanou Petr Marek a Jakub Nečas.

Máte v plánu, podobně jako před rokem, hrát v maximální možné míře na čtyři útočné formace?
Pokud to půjde, tak určitě ano. To byl také hlavní důvod, kvůli němuž jsme rozšířili náš kádr. Domnívám se, že pokud chcete v dnešním hokeji uspět, čtyři útoky jsou nutností. Pokud máte k dispozici pouze tři a někdo vypadne ze hry, může to způsobit nemalé problémy. Loni to nebyl problém a také hráči se s tím vyrovnali, takže pokud máme čtyři vyrovnané útoky, nevidím důvod, proč toho nevyužít. Je to také dobré i pro zdravou konkurenci v mužstvu.

Už se u vás objevuje tradiční předstartovní horečka?
Nebudu zapírat, že už se nemohu dočkat. Věřím, že se nám sezona povede a bude lepší než ta loňská. Uděláme pro to všechno, ale je to sport, může se v něm přihodit cokoliv.