Také ve druhé fázi vyřazovací části narazí Žďárští na dobře známého soupeře. Stejně jako s Klatovy, i s Kolínem se potkávali v základní části skupiny Střed. „Na cestování je to úplně ideální soupeř, navíc jde o tradičního protivníka. V Kolíně i u nás pak chodí na hokej velice slušné návštěvy. My jsme ale nad možným soupeřem nepřemýšleli, stejné to bylo i před osmifinále, kde jsme si mohli i vybrat, ale já nejsem fanouškem těchto spekulací,“ zdůraznil kouč Plamenů.

DOMA JSOU SILNÍ

Oba soupeři se dobře znají, těžko tak někdo může toho druhého něčím překvapit. „Hráli jsme s Kolínem hodně zápasu, asi víme, co na nás budou hrát. Rozhodne momentální forma, různé drobnosti, ale také výkony gólmanů. My máme dva výborné, hlavně Jirka Sláma to prokázal v sérii proti Klatovům. Doufám, že se nám vyhnou zranění, chceme postoupit,“ tvrdí Konečný, podle něhož bude opět klíčové domácí prostředí.

„Věřím, že, tak jako ve vzájemných duelech základní části, bude hrát svou roli. Podpora diváků nám pomohla už v osmifinále, kdy nás naši fanoušci hnali. V Kolíně jsme letos dvakrát prohráli, i proto jsme rádi, že je výhoda domácího prostředí na naší straně, musíme ji však potvrdit.“

Autorem většiny snímků v nové publikaci je žďárský fotograf Milan Šustr, který na práci v chrámu svatého Mikuláše velmi rád vzpomíná.
Kniha mapující sedm set let meziříčského kostela se dočkala dotisku

Souboje s Kolínem bývají pravidelně divácky atraktivní, to samé se dá očekávat i nyní. „Přesně tak, je to zdravá rivalita. V Kolíně pracují dobře, má to tam hlavu i patu. Věřím, že to bude opět oboustranně férové, žádnou podpásovku nečekám ani v play-off,“ vysvětlil lodivod Plamenů.

ŠTĚPÁNEK BUDE

Toho musel v předchozích týdnech trápit snad jen zdravotní stav některých jeho oveček. Citelná byla především ztráta kanonýra Petra Štěpánka, ten už by ale měl být k dispozici.

„Máme teď mančaft bez marodů. Petr Štěpánek byl nemocný, ale už je připravený. Na tréninku to občas vypadalo, že by to odehrál sám (směje se). Je už ale natolik zkušeným hráčem, že by neměl být nikterak přemotivovaný,“ domnívá se trenér Žďáru Michal Konečný, který očekává, že na jeho svěřence může čekat dlouhá a vyrovnaná série.

„Samozřejmě, každý by ji chtěl ukončit co nejdříve, to je úplně normální. Nebude to ale vůbec jednoduché, Kolín má svoji kvalitu, neprodá kůži lacino. Vůbec mi však nebude vadit, když se bude hrát pět zápasů, jen když série dopadne vítězně pro nás. Budu rád, když přijde ještě více diváků než na Klatovy, věřím, že jim nabídneme atraktivní hokej, který se bude líbit.“

Středeční program prvních zápasů čtvrtfinále play-off II. ligy – skupin Střed a Západ: ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Kolín (18.00), Havlíčkův Brod – Děčín, Sokolov -Moravské Budějovice, Jablonec nad Nisou – Vrchlabí.

Program Žďáru ve čtvrtfinále play-off:
1. zápas ŽĎÁR N. S. – Kolín ST 14. 3., 18.00
2. zápas Kolín – ŽĎÁR N. S. PÁ 16. 3., 18.00
3. zápas ŽĎÁR N. S. – Kolín NE 18. 3., 17.30
příp. 4. zápas Kolín – ŽĎÁR N. S. ÚT 20. 3., ???
příp. 5. zápas ŽĎÁR N. S. – Kolín ČT 22. 3., ???

Časy případného čtvrtého či pátého utkání čtvrtfinále play-off II. ligy budou upřesněny až podle vývoje série.

Práce na zakrývání sněhového zásobníku v Novém Městě na Moravě.
Sněhové vločky přečkají v zásobníku léto