Sokoli si s přehledem poradili s AHK Zelenáči a vyhráli 8:3. Písečné v napínavém klání udolalo Strachujov těsně 2:1. Poražené celky si spolu zahrají o konečné třetí místo. Zápas je naplánován na sobotu 17. března. Finále se bude hrát na dvě vítězná utkání. Rozehraje se už tuto neděli od 16 hodin.

Známé je i složení barážové skupiny. Velkým překvapením je postup týmu Opajda, který ve třetím semifinále porazil Bukov a zahraje si o postup do Extraligy. Z 1. ligy ho doplní mančaft z Trpína, který si klade ty nejvyšší cíle a po vítězství v základní části se pokusí dostat do nejvyšší soutěže. O zachování Extraligy bude bojovat Lísek a Sršni. V baráži si zahraje každý s každým jeden zápas. První dva týmy si vybojují vstupenku mezi smetánku Bystřické ligy. Vítězové i poražení budou známí nejpozději 25. března.

EXTRALIGA – SEMIFINÁLE

BYSTŘ. SOKOLI – AHK ZELENÁČI 8:3
Branky a nahrávky: Martin Svoboda 3, Zítka 2, Horák, V. Svoboda, Sís (Sís 2, Sádecký, P. Tomášek, Vejpustek, V. Svoboda) – R. Krejčí, Černý, J. Flígl (Vařejka, E. Flígl, Řehulka). Třetiny: 5:1, 2:0, 1:2. Nejlepší hráči: V. Svoboda – Chmelíček. Konečný stav série: 2:1, postupují Bystřičtí Sokoli.

PÍSEČNÉ – STRACHUJOV 2:1
Branky a nahrávky: P. Kotouček, Zbytovský (R. Sklenář) – Bednář. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0. Nejlepší hráči: Daněk – Sáblík. Konečný stav série: 2:1, postupuje Písečné.

1. LIGA – SEMIFINÁLE

BUKOV – OPAJDA 3:6
Branky a nahrávky: J. Trávníček, Tulis, Jak. Večeřa (P. Šikula 2, F. Šikula) – Jokl 2, Vitula 2, Novák, Urbánek (Novák 3, Černý 2, Urbánek). Třetiny: 1:2, 2:3, 0:1. Nejlepší hráči: Jak. Večeřa – Urbánek. Konečný stav série: 1:2, postupuje Opajda.

PLAY-OUT EXTRALIGY

VÍTOCHOV – SRŠNI 6:0
Branky a nahrávky: Skalník 3,V. Sedler ml. 2, J. Sedler (Peňáz 2, M. Svoboda, T. Svoboda, J. Sedler, Oliva). Třetiny: 3:0, 2:0, 1:0. Nejlepší hráči: Skalník – Zeman.

SRŠNI – TIŠNOV 2:9
Branky a nahrávky: Stupka, Sklenář (Smažil, Stupka) – Kubíček 2, Zeman 2, Blaha, Kučera, Grünwald, Fryčka, Hvízdal (Koláčný 2, Zemánek 2, Hort, Grünwald, Fryčka, Hvízdal). Třetiny: 0:3, 2:2, 0:4. Nejlepší hráči: P. Soukal – Kučera.

1. Vítochov 3 3 0 0 0 20:5 9
2. Tišnov 3 2 0 0 1 16:16 6
3. Lísek 3 1 0 0 2 12:12 3
4. Sršni 3 0 0 0 3 5:20 0

Program BHL:
NEDĚLE: Sršni – Opajda (12.15 baráž), Bystřičtí Sokoli – Písečné (16.00, finále), Lísek – Torpédo Trpín (18.15, baráž, vše ZS Bystřice). (bub)