Navazuje se tak na tradici z předchozích let, kdy se v prvních dvou ročnících utkaly nejlepší celky žďárské Vesnické ligy a velkomeziříčské Městské ligy.

„Diváci budou moci v sobotním dopoledni shlédnout dvě utkání. V 8. hodin to bude souboj amatérských týmů, tedy výběrů nejlepších hráčů z obou lig. V 10.00 na něj pak naváže souboj Bystřických Sokolů, letošního vítěze BHL, s týmem Lukáš, který obsadil v Městské lize druhé místo. Vítězové obou kategorií po utkání obdrží Superpohár Žďárského deníku,“ vysvětlil pořadatel celého podniku Karel Daniel, který bohužel musí oželet neúčast obou týmů z „jeho“ Vesnické hokejové ligy.

„Vesnickou ligu letos vyhrál Bohdalec, který mi po finále přislíbil účast na tomto turnaji. Jenže pouhé čtyři dny před jeho konáním ji zrušil, hráči se prý nesejdou. Bohdalec proto narychlo oslovil týmy Světnova a Rudolce, ale ani to se nepodařilo. Z amatérského týmu se pro změnu na poslední chvíli odhlásili čtyři hráči a v sedmi lidech se prostě takový turnaj hrát nedá,“ postýskl si Karel Daniel a dodal.

„Mrzí mě, že v meziříčské Městské lize je pro hráče čest ji zastupovat a dali by dohromady klidně i tři mužstva, kdežto u nás jsme nepostavili ani jediné. Hráčům je zřejmě úplně jedno mít možnost konfrontace na takovém turnaji. Bude to však mít i finanční následky, protože místo ledu zamluveného na šest utkání, se budou hrát pouze dvě.“