Oba zkušení hokejisté, jejichž hráčská práva vlastní žďárský SKLH, bojovali v minulé sezoně v rámci hostování za konkurenční Velké Meziříčí pod vedením kouče Bohumila Prachaře.

Devětadvacetiletý Miroslav Bukáček, s devětatřiceti body nejlepší muž kanadského bodování Horáckého hokejového klubu, i pětadvacetiletý obránce Tomáš Smejkal se velkou měrou zasloužili o historický postup modrobílých do vyřazovacích bojů v play off. Není proto divu, že zájem o další jejich služby mají oba zainteresované kluby.

Žďár se po ročním výpadku znovu chystá na boje ve třetí nejvyšší soutěži a touží po návratu mateřských hráčů, naproti tomu i Velké Meziříčí by rádo osvědčenou žďárskou dvojičku udrželo ve svých službách.

Momentálně tak řešení možného přestupového rébusu mají v rukou kluboví činovníci. „Pořád jednáme. Asi to nebude tak rychlé, jak jsme si představovali. Vyjasnili jsme si vzájemně svá stanoviska a uvidíme, co z jednání vyplyne,“ uvedl ke složité situaci manažer SKLH Miloslav Šimon.

V úvahu podle něj připadají tři možné varianty. „Kluci byli do Meziříčí uvolněni na hostování na jednu sezonu a to jim skončilo. Buďto se teď tedy vrátí do Žďáru a budou hrát za nás, nebo je prodáme. Alternativa hostování již nepřipadá v úvahu. Je však možné, že pokud námi stanovenou sumu nebude druhá strana schopna akceptovat, mohou oba hráči skončit s aktivním hokejem,“ prozradil Šimon.

Paradoxní hrozbu konce aktivní kariéry si dobře uvědomuje i jeden z pilířů loňského černého koně druhé ligy, mužstva zpod dálničního mostu, Miroslav Bukáček.

„I s touto extrémní variantou musím počítat. Záleží na klubech, jak se nakonec dohodnou. Já osobně bych za Žďár rád hrál, na druhou stranu se mi ale nechce odcházet z Meziříčí, kde se nám loni dařilo. Je to těžké. S klidem ale můžu říct, že otázka financí v mém rozhodování nehrají podstatnou roli. Jednání s oběma stranami jsou navíc velmi korektní, pokud však k dohodě nedojde, tak skončím. Třeba moje přítelkyně by tuto možnost ráda uvítala,“ snaží se odlehčit obrovské dilema v rozhodování ohledně budoucího působení Bukáček.

Na výsledek jednání si tak všichni fanoušci žďárského i meziříčského hokeje budou muset ještě počkat. Času na debatování ale není nazbyt, kondiční příprava se již rozjela.

Petr Štěpánek