Kotouč prošel, to samé se však nedá říct o mladém jihlavském útočníkovi, kterého nevybíravým zákrokem poslal k ledu velezkušený kladenský obránce Tomáš Klouček. „Co se stalo před touto situací, si víceméně pamatuji. Chtěl jsem si jen propíchnout puk a jet za ním," vzpomíná ne nešťastnou událost talentovaný útočník.

Rozhodčí Miroslav Petružálek přímo v utkání udělil obránci Rytířů trest na 2+10 minut za zákrok do oblasti hlavy a krku. Vedení jihlavského klubu však po zápase poslalo stížnost na Kloučkův zákrok.

Po dodatečném prozkoumání zákroku dostal Klouček distanc do 27. listopadu. Čtvrtečním dnem si tedy kladenský obránce svůj trest odpykal a může se vrátit na ledová kluziště.

Návrat Březiny pravděpodobně až tak rychlý nebude. „Už se cítím docela dobře," odpověděl Březina pro klubový web na současný zdravotní stav.

Teprve nyní, po téměř měsíční pauze, se může začít připravovat v plné zátěži, a ještě několik dní potrvá, než bude moci nastoupit k soutěžnímu utkání.

Start do sezony přitom Březinovi vyšel na výbornou. Během dvaceti utkání si připsal deset kanadských bodů za pět vstřelených branek a stejný počet asistencí.

Mladý útočník tak nyní může své spoluhráče sledovat pouze z tribun a doufat v brzký návrat na led. Jeho kolegům se zatím bez šikovného útočníka daří. V šesti utkáních dokázali čtyřikrát zvítězit (uvedeno bez výsledku středečního zápasu s Prostějovem , pozn. red.).