Ty poslední mají pro Plameny velkou cenu, díky výhře 4:0 v Písku ho přeskočily v tabulce. „Se sousedem v tabulce šlo o zápas o šest bodů. Výhra je pro nás strašně důležitá, potěší, protože jsme věděli, že v Písku se moc nevyhrává," říká spokojený Jiří Sláma, jehož tým je před úterním domácím duelem s posledním Jindřichovým Hradcem desátý.

Povedl se vám vstup do zápasu. První třetinu jste opanovali, vedli jste 2:0, ale pak jste si asi zachytal, že?

První třetina byla z naší strany vážně super. Do zápasu jsme nastoupili konečně jednou taky zcela soustředění hned od začátku, nedopustili jsme se žádných chyb a Písek se nedostával ke střelám. V útoku jsme mohli proměnit ještě další gólovky, vést třeba o čtyři branky. Po příchodu z kabiny se Písek zvedl, my jsme naopak trochu polevili, ale naštěstí jsme třetinu vyhráli. Ve třetí už jsme se soustředili jen na pozornou obranu.

To jste zvládli. První nula vám musela udělat radost?

Z nuly mám vždycky fantastický pocit. Blízko jsem k ní byl už v Klášterci, kde jsem inkasoval až pět minut před koncem. Teď se to povedlo, ale musím přiznat, že jsem se o ní v závěru bál. Kluci se dopustili několika faulů, stále jsme hráli v oslabení.

Urvali jste třetí vítězství za sebou a to jste tentokrát nastoupili bez jihlavských posil Malce s Březinou, kteří dostali důvěru v první lize. Jdou vaše výkony nahoru?

Já v to doufám. Před zápasem se nám po zranění vrátil Peťa Štěpánek a Beny (Beneš) doplnil obranu. Konečně jsme získali hodně ofenzivního beka, který se nám bude v přesilovkách hodit. Hned dal gól, je na něm vidět, že to v rukách má.

Vedení po sérii špatných výsledků angažovalo trenéra Benáka, který se má starat o defenzivu. Pomohl tento krok?

Určitě. Když vidím, jak se o beky stará, tak si myslím, že jsou za něj rádi a kvitují to. Aspoň všechno neleží na trenéru Sobotkovi, který se může soustředit na útočnou hru.

Plameny letos vyhrály sedm zápasů, z toho šest v základní hrací době. Všech šest nese váš podpis. Má Jiří Sláma nějaké kouzlo?

To vůbec nevím. (smích) Jsem rád, že když naskočím, podaří se někdy vyhrát. Robin Blažíček odchytal fantastická utkání, akorát to pro tým vždycky dopadlo špatně. Má na výsledky smůlu, já naopak štěstí, že výhry vycházejí jenom na mě. Ale to se zlomí.

Dlouhodobě jste ve Žďáře v pozici jedničky. Jak jste vnímal příchod Blažíčka, který byl avizován jako největší posila? Změnilo se něco s jeho příchodem?

Kádr se díky němu zkvalitnil. Vzal jsem to pozitivně, je na mě díky tomu tlak, nemám nic jistého a musím se o to víc snažit, obout se do toho, abych se do brány vůbec podíval. Je to taková mentální vzpruha.

V posledních třech zápasech jste chytal vy. Cítíte, že se misky vah překlápí na vaši stranu?

To nedokáži říct. Měli jsme od trenéra nějaký plán, ale pak se nám podařilo vyhrát v Klášterci, tak mě v bráně nechal a teď znovu. Jak to bude dál, nevím. Myslím si, že se na našich pozicích nic nezměnilo, jen se vyhrávalo, tak trenér nechtěl nic měnit.

V úterý dorazí na Bouchalky zoufale poslední Jindřichův Hradec. Teoreticky byste mohli využít posil z Jihlavy, ale budete v pozici, že musíte vyhrát. Souhlasíte?

Uvidíme, v jaké sestavě Hradec přijede. Musíme dobře začít, nenechat si dát nějaký ušmudlaný gól. Asi na něm leží deka, pokud chytneme začátek, myslím si, že bychom zápas měli zvládnout. Hlavně nic nepodcenit.