V minulosti nepostradatelný gólman Jiří Sláma neprožívá právě příjemné období. Za vše hovoří už jen fakt, že v posledních čtyřech zápasech důvěru nedostal, a když trenér ukázal na něj, po dvou třetinách ho z branky stáhl. „Začali jsme výborně, rychle jsme vedli 4:0, byli jsme jasně lepší. Jenže pak mi pod ramenem propadla taková podivná střela," načal sedmadvacetiletý muž s maskou hodnocení první třetiny.

„Ve druhé části jsme do Klášterce bušili, ale nic jsme nedali a soupeř proměnil snad každou střelu, co měl," dodal k vyrovnání na 4:4.

Po druhé siréně raději přepustil místo v brankovišti Robinu Blažíčkovi. „Cítil jsem se dobře, ale bohužel mě puky netrefovaly, takže je moje hodnocení špatné. Zase mi to nevyšlo. Sám nevím, čím to je. Chybí mi štěstí," pokrčil Sláma rameny. V zápase kryl 13 ze 17 pokusů.

Když už se žďárští střelci zase rozjeli, záda jim kryl v poslední době pravidelně chytající Blažíček. „Hned jak jsem přišel do kabiny, řekl jsem Robinovi, ať jde chytat, že mi to nejde. Trenér Sobotka následně změnu potvrdil. Ve třetí periodě se k nám štěstí zase přiklonilo, vyhráli jsme zaslouženě," uvedl Sláma.

Trenér Martin Sobotka nechal před začátkem sezony místo brankářské jedničky volné. „Máme dva kvalitní gólmany, v bráně se budou střídat. Víc napoví až jejich výkony během sezony," řekl kouč Deníku na začátku září.

Ještě před Vánoci se zdálo, že „svůj" post jedničky obhájí právě Sláma, který odchytal dvě třetiny ze všech střetnutí. Na začátku ledna však jemu ani týmu nevyšel duel s Vrchlabím, Žďár neslavně prohrál 6:7 v prodloužení, a od té doby na šanci čekal čtyři zápasy.

Misky vah se před blížícím se vrcholem sezony pomalu naklánějí na Blažíčkovu stranu. Na něco podobného přitom Sláma nebyl z posledních let vůbec zvyklý. „Robinovi se daří, nicméně jeden druhému si dobré výkony přejeme. Žádná rivalita mezi námi není. Asi teď budu muset zase čekat, kdy mě trenér pošle na led. Snad už mi to příště vyjde. Momentálně s tím ale nenadělám nic, musím se koncentrovat na trénink a svou příští šanci v zápase. Hlavní ale je, že to šlape týmu," sympaticky upozornil Jiří Sláma na třetí výhru v řadě.

Plameny nadále stoupají tabulkou. Sedm kol před koncem už jsou osmé. Na šestý Havlíčkův Brod, který momentálně drží čtvrtfinálovou jistotu, ztrácí čtyři body. „Při pohledu na tabulku je to šesté místo hratelné, ale ve svých rukách to má Kobra, která má dva zápasy k dobru. Soustředíme se hlavně na postup do předkola ze sedmého či osmého místa, abychom začali doma," zamyslel se Sláma.

Už zítra by měl jeho tým nastoupit v Pelhřimově, který musel své poslední tři zápasy kvůli výskytu příušnic odložit. „Co vím, tak hrát by se mělo," řekl Sláma.

Zda nastoupí i on sám, už však netušil.