Z osmi zápasů strážil svatyni hned pětkrát a jako jeden z mála gólmanů se může pyšnit tím, že „vychytal" Jaromíra Jágra. „Sen zahrát si proti němu, nebo dalším klukům z NHL jsem měl vždycky. Jen jsem nečekal, že se mi splní," říká skromně osmadvacetiletý brankář.

V Chomutově jste načal druhou sezonu. Už jste se na severozápadě Čech dokonale zabydlel?

Jsem tady maximálně spokojený.

Na extraligu si Piráti podle výsledků zvykli velmi rychle. Jak zatím hodnotíte začátek sezony?

Musím to zaklepat. Začátek sezony je výborný a snad to bude takhle pokračovat.

Jaký je největší rozdíl mezi první ligou a nejvyšší českou soutěží?

Hlavně je to o kvalitách hráčů. První liga je o lítání, to v extralize jsou všichni mnohem lépe technicky vybavení. Jinak u nás jsou diváci i zázemí naprosto skvělé. Můžu jen chválit.

Vy sám si na nedostatek práce rovněž stěžovat nemůžete. Z osmi zápasů jste odchytal hned pět.

Sezona je dlouhá, střídáme se. Zatím jsem spokojený.

Řekl vám trenér před sezonou, že budete jedničkou?

Oficiálně nám kouč nikdy nic neřekl. Jde o to, jak to určí před zápasem. Většinou se rozhoduje podle momentální formy. Třeba teď má Kosťa (Kostúr, odchytal poslední dva zápasy, pozn. aut.) výbornou fazonu.

Chytat v extralize chce každý a na vaše chyby číhají další dva brankáři. Vedení navíc mohlo přivést někoho z NHL. Cítíte na sebe větší tlak?

Ale nedovedlo, takže je to pro mě dobré. (smích) Stát se ale může všechno, je to sport. S tím se musí počítat. Prostě to beru tak, jak to je.

Do Chomutova přišla během sezony zajímavá postava rebel Radek Duda. Jaký je v kabině?

Radek Duda je vynikající hokejista. Je to výborný člověk do kabiny, je skvělý hecíř. Ten, kdo ho má v týmu, může být spokojený.

Jako jediný od vás dal gól Kladnu. Po zápase však prohlásil, že jste nehráli špatně, ale skolil vás respekt vůči velkým hráčům. Prý byl fakt cítit. Co vy na to?

Bohužel je to pravda. Byli jsme trošku zaskočení hvězdami. Navíc se od nás odklonilo štestíčko a bohužel jsme prohráli 1:3.

Poodhalte dění v kabině před utkáním s Kladnem.

(smích) Kladno má neskutečný tým. A samotný Jágr? To je pan Jágr. Samozřejmě se to pak promítlo i do zápasu, respekt tam byl.

Jak vás připravovali trenéři na jejich hvězdnou pětku Jágr, Plekanec, Tlustý, Židlický a Kaberle?

Říkali jsme si, že každý zápas dávají téměř všechny góly. Chtěli jsme je přibrzdit, ale jsou to páni hokejisti a dva góly od jejich lajny jsme taky dostali.

Když jste v roce 2003 odcházel ze Žďáru do Jihlavy, věřil jste vůbec, že byste proti Jágrovi někdy nastoupil?

(smích) Sen to byl vždycky, ale nečekal jsem, že se mi někdy splní.

Jste brankář. Komu jste vlastně v dětství víc fandil, Jágrovi, nebo Haškovi?

Jak říkáte, jsem brankář, takže většinou byl pro mě vzorem Hašan. Ale Jágr byl hned za ním. Tihle dva hráči byly pro každého kluka hvězdy.

To už by asi měla výluka skončit, abyste se mohl do konce života chlubit tím, že vám česká hokejová Legenda gól nikdy nedala, ne?

To určitě. (dlouhý smích) Ale pro extraligu je dobré, že tady ti hráči jsou, je to obrovské lákadlo pro lidi. Kdo je má, je na tom pochopitelně líp. Je to otázka peněz.

S Chomutovem byste rád došel do play off. Ale co vaše osobní cíle? Stanovil jste si nějaký?

Chtěl bych odchytat co nejvíc zápasů a ukázat, že na extraligu mám. To je můj největší cíl.

Sledujete občas druholigový Žďár?

Občas si s klukama zavoláme, kouknu na výsledky. Sleduju je. Je ale pravda, že už tam skoro nikoho neznám. (smích) Trošku omladili, ale přeju jim jen to nejlepší.