„Je to teprve první bod. Ty musíme nasbírat tři, takže je potřeba krotit euforii a poctivou prací vstoupit do zápasu v Pelhřimově. Nic jiného nás do semifinále neposune," vyhlížel kouč Sobotka dnešní odvetu na západě Vysočiny.

Sláma se načekal

Fantomem sobotního klání se jednoznačně stal brankář Jiří Sláma. Gólman s jedničkou na dresu pochytal všech 23 střel a udržel teprve druhou nulu ve své druholigové kariéře. Bezpochyby nejdůležitější. Na další shutout si přitom počkal třináct měsíců.

„Konečně to nějakému gólmanovi vyšlo. Celou sezonu to nedopadlo, jsem proto rád, že si to Sali (Sláma) schoval na play off," kvitoval počin muže v masce trenér Martin Sobotka.

Sláma si užil hlavně v poslední desetiminutovce, kdy se poroučeli na trestnou lavici hned tři jeho spoluhráči. Nejdříve vychytal Marka Hadravu, posléze si na něj nepřišel ani Bezděk. Stejný hráč mohl odčarovat jeho kouzlo v čase 54:24, obrovský závar vyústil v již překonaného ležícího Slámu, jenže Bezděk odkrytou klec netrefil.

Samotný hrdina utkání, který ještě ve středu společně s náhradním brankářem Ondřejem Krásným trpěl v brankovišti při debaklu 11:5 v Hodoníně, si pozápasovou děkovačku s diváky užil dosyta, ale poté už zůstal v ústraní. Před novináře nepředstoupil.

„Vždycky když zachytá a dává pak nějaký rozhovor, příští zápas mu příliš nevyjde," vysvětloval s kapkou nadsázky tiskový mluvčí klubu Martin Krásný.

I to nasvědčuje, že letos rozjeté Plameny nechtějí podcenit ani sebemenší maličkost.

Klíčem bude obrana

Čtvrtfinále plyne závratnou rychlostí, a tak musí oba celky na sobotní duel rychle zapomenout. Už dnes se od 18 hodin rozhoří duel číslo dvě. „Nic měnit nebudeme. Play off je o chybách, musíme proto hrát ze zabezpečené obrany a hlídat jejich šikovné hráče, protože si myslím, že mají lepší ofenzivu," zamyslel se kapitán Jiří Plachý. „Pokud Sali opět předvede bezchybný výkon, máme na to, abychom uspěli i v Pelhřimově. Nechci ale nic předbíhat," uzavřel.