Světnov navázal na úspěchy z nedávných let, v roce 2014 bral titul, ročníky 2013, 2016 a 2018 zakončil se stříbrem na krku.

Pro bronzové medaile si během slavnostního vyhlášení výsledků 18. ročníku přišli na led hráči Vatína, Rudolec odsoudili na nepopulární čtvrtou příčku potřetí za poslední čtyři roky. „Jsem rád, že máme 18. ročník úspěšně za sebou. Zajímavé je, že konečné pořadí prakticky koresponduje s tabulkou po základní části. Jedinou výjimkou je Přibyslav, která si prohodila pozici s Rudolcem,“ konstatuje šéf ligy Karel Daniel.

Nyní má společně s organizátory dalších soutěží v hlavě ještě jeden nápad, který by mohl přinést atraktivní zápasy. „Rádi bychom se vrátili ke krátké tradici zápasů O pohár Žďárského deníku. Pro vítěze Vesnické, Bystřické a Městské (Velké Meziříčí, pozn. autora) ligy bychom uspořádali malý turnaj. Pokud by byl zájem, šlo by ho rozšířit i o výběry hráčů z jednotlivých soutěží. Vše záleží na domluvě,“ uvádí Daniel. Turnaj by se hrál v Bystřici buď na konci března či v polovině dubna.

Příští sezona se podle jeho slov odehraje bez Olešné, která se dlouhodobě pohybovala na samém chvostu tabulky.

SVĚTNOV – BOHDALEC 3:7

Do odvety vstoupili lépe Světnovští, jako první se trefil Tlustoš. Bohdalec ale úvodní brankou Jaroslava Večeři mladšího rychle srovnal a začal využívat přibývajících nepozorností v rozehrávce. V zakončení však dlouho narážel na brankáře Nováka či konstrukci jeho svatyně, od níž se puk dvakrát odrazil zpět do hřiště. Šance měl i Světnov, v té největší ale narazil na bravurní máchnutí lapačky hostujícího gólmana.

Do vedení se Bohdalečtí dostali ve 29. minutě, kdy si na přesný pas Vladimíra Jaši najel z pravé strany Kovář a blafákem do bekhendu překonal Nováka. Svůj tým mohl Kovář krátce nato uklidnit, pohlednou přihrávkou od Luboše Jaši však pohrdl, ve stoprocentní šanci minul odkrytou polovinu klece. Důležitý moment přišel před odchodem do kabin. Střelu Vladimíra Jaši od modré šikovně tečoval ve 35. minutě Večeřa a puk zapadl za bezmocného Nováka, 1:3.

V poslední části se začalo přitvrzovat, více trestů sbírali Bohdalečtí, paradoxně jim to však pomohlo. Běžela 39. minuta a rozjetý Petr Jaša ve vlastním oslabení nadvakrát překonal brankáře, 1:4. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Bohdalec sice vyvázl z přesilovky bez poskvrny, po několika sekundách ale nahodil Vladislav Tlustoš puk do útočné třetiny, beci zaspali a Hrnčíř přesnou ranou z mezikruží snížil. Přesilovku si následně zahrál i Bohdalec a uspěl rovněž až po vypršení trestu. Jaroslav Večeřa dostal ideální pas před bránu, zkušeně zamířil a ve 44. minutě se mohl radovat z hattricku a výsledku 2:5.

V 50. minutě seděl na trestné bohdalecký Vladimír Jaša, opět mu to ale nevadilo, Kovář získal puk a své sólo z pravé strany zakončil pěknou kličkou do bekhendu. Slovo si poté vzal nejproduktivnější hráč základní části Lukáš Pošvic a nadvakrát potrestal kiks obrany, 3:6. Konečné razítko stanovil v 53. minutě Bohdalec, hráč zápasu Jaroslav Večeřa vybídl ke skórování Luboše Jašu a jeho střela kolem lapačky rozvlnila síť.

Po diváckém odpočtu posledních deseti finálových vteřin naskákali Bohdalečtí na led a společně s věrnými diváky oslavili třetí triumf v řadě.

Zhodnocení Z. Veselého (vedoucí mužstva, Světnov): „Se soupeřem jsme udrželi krok pouze v první třetině. Musíme sportovně přiznat, že byl po celé utkání lepší a zaslouženě se raduje z vítězství. Gratulujeme.“

Zhodnocení V. Jaši (vedoucí mužstva, Bohdalec): „První dvě třetiny jsme se Světnovem vedli vyrovnaný souboj, oba týmy čekaly na soupeřovo zaváhání. Rozhodovalo se až ve třetím dějství, kdy Světnovští soustředili síly na vstřelení kontaktní branky a po chybách inkasovali.“

Branky a nahrávky: Hrnčíř, Pošvic, Tlustoš (Pošvic, Tlustoš, Vondráček) – Jar. Večeřa ml. 3, Kovář 2, L. Jaša, P. Jaša (V. Jaša 2, P. Jaša 2, Kovář 2, Jar. Večeřa ml.). Rozhodčí: Dvořák, Balcar a Štěpánek. Třetiny: 1:1, 0:2, 2:4. Nejlepší hráči: J. Kuba – Jar. Večeřa ml. Konečný stav série: 0:2.