V úvodním střetu došlo po divoké remíze 5:5 na trestná střílení, v nichž byli úspěšnější hokejisté z Ostrova nad Oslavou. To však jakoby probudilo spícího tygra v několikanásobných šampionech a ve druhém zápase Bohdalečtí Ostrov doslova smetli poměrem 9:3.

„Nevím, čím to je, ale s Ostrovem vždy začneme hrozně naivně. To není otázka této sezony, ale několika posledních let. Prostě je pokaždé podceníme. Ale teď jsme si na ně dali pozor a hráli jsme koncentrovaně od úplného začátku," vysvětlil Jaša.

V kabině Ostrova však po zápase převládalo mírné roztrpčení ze situace, která předcházela vedoucímu gólu Bohdalce na 3:2. „Soupeř byl herně lepší a vyhrál zaslouženě, to je bez debat. Jenže za stavu 2:2 seděli na trestné lavici jeho dva hráči. Jeden na dvě minuty, druhý s osobním trestem na deset minut. Sudí si je však popletli a na led vpustili po dvou minutách toho nesprávného. Zrovna on pak zařídil chvíli po tom rozhodující branku. Naše protesty byly zbytečné, navíc to celý mančaft úplně rozhodilo. Nepřispělo tomu ani divadlo, které poté začal Bohdalec předvádět neustálými diskuzemi se sudími," mrzelo Karla Daniela z Ostrova.

Rozhodující zápasy mají svá specifika, která mažou předchozí výsledky, ale občas i výkonnostní rozdíly. Kdo bude favoritem třetího semifinále, které rozhodne o soupeři již jistého finalisty ze Světnova?

„Myslím, že mírným favoritem jsme my. Náš postup nebereme jako samozřejmost, ale už jsme natolik zkušení z podobných zápasů, že bychom to měli zvládnout. Nechceme nic podcenit a na Ostrov budeme chtít vletět od první minuty, tak jako posledně," zní hlas z kabiny posledního vítěze.

S tímto hodnocením v podstatě souhlasí i na straně protivníka. „Můžeme jen překvapit, protože každý čeká postup Bohdalce. Ten má velkou sílu hlavně díky tomu, že za něj nastupuje několik hráčů, kteří ještě před pár lety působili ve svazových soutěžích. Ti tvoří celou jeho hru. Naše šance je v maximálním nasazení, důslednosti a disciplinovanosti všech hráčů," dobře ví Daniel.

Ten také počítá i s možností opakování varianty samostatných nájezdů. „Jsme na to připraveni a máme už vybrané hráče, kteří je umí proměňovat. Předpokládám, že v samotném zápase moc gólů nepadne," domnívá se Karel Daniel.

Rozhodující třetí semifinále mezi Bohdalcem a Ostrovem se hraje na žďárských Bouchalkách v sobotu v 15.00.