Bohdalec se rozloučil se základní částí kanonádou

Žďár nad Sázavou - Základní část Vesnické ligy je minulostí. Nejlepším týmem se stali po osmnáctikolovém kolotoči každého s každým hokejisté Bohdalce. Ti o víkendu neponechali nic náhodě a o svém vítězství v duelu se třetím Světnovem rozhodli drtivým výsledkem 6:0. Druhému Znětínku tak ani obrat s Lískem nepomohl, protože vzájemný zápas hovoří v jeho neprospěch.

18.1.2012 5

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Matura

Kanadské bodování soutěže ovládl Petr Jaša z Bohdalce, jenž se proti Světnovu blýskl dvěma góly a třemi asistencemi. Pětibodový večer navíc zakončil i s titulem nejlepšího střelce soutěže, během které nastřádal 26 branek a 21 nahrávek.

Už v pátek se Vesnická liga přehoupne do nadstavbové části. Prvních osm mužstev si zajistilo účast v play off, v němž na sebe narazí týmy v tradičním klíči 1-8, 2-7, 3-6 a 4-5. Hrát se bude na dvě vítězná utkání.

Ostatní družstva si to rozdají dvoukolově každý s každým o konečné umístění ve skupinách o 9. až 12., 13. až 16. a 17. až 19. místo.

BOHDALEC SVĚTNOV 6:0

Zhodnocení Vladimíra Jaši (vedoucí mužstva, Bohdalec): „Utkání jsme rozhodli již v první třetině, kterou jsme vyhráli 3:0. Poté jsme polevili hlavně ve hře dozadu, čehož Světnov využil a dostal se do několika dobrých šancí. Díky výbornému výkonu našeho brankaře jsme ale neinkasovali.“

Zhodnocení Pavla Štefana (vedoucí mužstva, Světnov): „Začali jsme velmi špatně. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, ale vlastními chybami jsme Bohdalci umožnili znovu skórovat. V posledním dějství jsme soupeři vnutili naši hru, ale jeho branka pro nás byla zakletá.“

Branky a nahrávky: P. Jaša 2, Tulis 2, L. Jaša, Vařejka (P. Jaša 3, V. Jaša 2, Smažil 2, Tulis 2, J. Chrást, Kovář). Rozhodčí: Hájek, Říčan. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 168. Třetiny: 3:0, 2:0, 1:0. Bohdalec: Majtner A. Chrást, J. Chrást, L. Jaša, P. Jaša, V. Jaša, Kovář, P. Sklenář, Smažil, Šindler, Tulis, Vařejka, Večeřa. Světnov: Novák Hodonský, Kučka, Mifka, V. Tlustoš, Strnad, Vondráček, Straka, Toman, Sáblík, Tůma, L. Zich, Štefan, T. Mrkos.

ŠKRDLOVICE JÁMY 6:1

Zhodnocení Davida Vetešníka (vedoucí mužstva, Škrdlovice): „V čistě odehraném utkání šel soupeř po pěkné brance do vedení. Ještě v první třetině jsme však skóre otočili a během druhé a třetí části jsme vstřelili další branky.“

Branky a nahrávky: M. Jun 2, Hutlas, Komínek, Šmahel, I. Podsedník (Komínek 3, M. Jun 2, J. Podsedník) Doležal (Hudeček). Rozhodčí: Hájek. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 15. Třetiny: 2:1, 2:0, 2:0. Škrdlovice: Wasserbauer I. Podsedník, J. Podsedník, M. Jun, Komínek, L. Machovec, Hutlas, P. Jun ml., Mrkos, Pruger, Šmahel, Procházka, Hromádka, P. Jun st., Mach, Vetešník. Jámy: Bartoň Doležal, Dvořák, Hudeček, Janů, Kubíček, Mach, Peňáz, Staněk, Stehlík, Švoma, Titauer.

ZNĚTÍNEK LÍSEK 5:4

Zhodnocení Petra Vaňka (hráč, Znětínek): „Od začátku zápasu byl soupeř rychlejší a lépe kombinoval. Aktivitou a lepším startem na puk si vytvořil několikabrankové vedení. Od poloviny zápasu se hra vyrovnala a naši útočníci začali proměňovat vyložené brankové příležitosti. Nakonec jsme zápas otočili a připsali si dva body.“

Branky a nahrávky: Vokoun 2, Diviš, Neubauer, J. Vaněk (Křehlík 3, Diviš 2, J. Dvořák, Neubauer, P. Vaněk, Vokoun) Lu. Klusák, Korbička, Špatka, Uhlíř (Dvořák, Korbička, Navrátil, Šimeček). Rozhodčí: Říčan, Hájek. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 50. Třetiny: 1:2, 2:2, 2:0. Znětínek: Mokrý P. Bílek, Diviš, J. Dvořák, Hubený, Inwald, Karásek, Křehlík, Neubauer, Pešek, J. Vaněk, P. Vaněk, Vávra, Vokoun, J. Weinhofer, P. Weinhofer. Lísek: Kubík Blecha, Dvořák, Lu. Klusák, Korbička, Krejčí, Krupík, Navrátil, Skřepek, P. Svoboda, Šimeček, Špatka, Uhlíř, Vokurka

VATÍN V. LOSENICE 6:5

Zhodnocení Lubomíra Mokrého (zástupce vedoucího mužstva, Vatín): „Ve vyrovnaném utkání, v němž soupeř potřeboval pro postup do skupiny o 9. až 12. místo alespoň bod, jsme zvítězili díky lepší koncovce a skvělému výkonu gólmana, který utkání dochytal i se zraněním.“

Branky a nahrávky: Bartoš 3, L. Šíma, K. Sobotka, F. Macek (K. Sobotka 2, L. Sobotka 2, Sochor, Bartoš, Mokrý) M. Neubauer, Procházka, P. Neubauer, M. Veselý, Zelený (Bureš, P. Neubauer). Rozhodčí: P. Rosický, M. Hájek. Vyloučení: 7:7. Využití 2:0. Diváci: 45. Třetiny: 4:1, 2:3, 0:1. Vatín: Müller Mar. Straka, Krejčí, Sochor, Matulka K. Sobotka, Bartoš, L. Sobotka, Štěpánek, Mokrý, L. Šíma, J. Macek, F. Macek, J. Šíma. V. Losenice: Jos. Rosecký Bureš, J. Hromádka, F. Hromádka, J. Jonák, Kamarád, J. Mach, M. Mach, Matěja, M. Neubauer, P. Neubauer, Němec, Procházka, Ja. Rosecký, M. Veselý, Zelený.

RUDOLEC ŘEČICE 7:1

Zhodnocení Vojtěcha Musila (hráč, Rudolec): „Do začátku druhé třetiny jsme neměli vítězství jisté. Soupeř si ale nevypracoval tolik příležitostí, aby výrazněji rozehřál našeho gólmana. Celkové skóre zdaleka neodpovídá množství šancí, které jsme měli.“

Branky a nahrávky: R. Vomela 3, A. Boháček, T. Klimeš, Voj. Musil, L. Šerejch (R. Pejchal 3, A. Boháček 2, T. Klimeš 2, J. Bernard, R. Chytal, L. Křesťan) M. Pekárek. Rozhodčí: M. Hájek, L. Říčan. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 70. Třetiny: 2:0, 3:1, 2:0. Rudolec: P. Šutka J. Bernard, A. Boháček, R. Chytal, T. Klimeš, L. Křesťan, Voj. Musil, Vl. Musil, R. Pejchal, J. Ptáček, L. Šerejch, Lad. Šerejch, R. Vomela, M. Vomela, T. Vomela. Řečice: J. Dostál M. Dostál, M. Drdla, R. Kříž, M. Pekárek, V. Šancl, J. Šandera, O. Šandera, J. Štrankmüller, F. Šustáček, P. Šustáček, L. Veselý, P. Veselý.

SLAVKOVICE PŘIBYSLAV 4:2

Zhodnocení Jaroslava Pochopa (vedoucí mužstva, Slavkovice): „Po dlouhé době se nám konečně podařilo zvítězit. Mužstvo hrálo dobře takticky. Útoky Přibyslavi jsme zastavovali už na naší modré čáře, a když se soupeř dostal k bráně, výborně zachytal brankář Ladislav Horych. Za předvedený výkon bych chtěl pochválit celé mužstvo.“

Branky a nahrávky: Štěpánek 2, Dvořák, Sáblík (Kordovský, Zavadil, Mrázek) Neubauer, Škareda (P. Svoboda, M. Teml). Rozhodčí: Hájek, Mahel. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 10. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1. Slavkovice: Horych Hudeček, Dvořák, Štěpánek, Sáblík, Mrázek, Zavadil, Králíček, Z. Starý, Kordovský. Přibyslav: Vala Forman, Janů, Křepinský, Koubek, Neubauer, M. Strašil, P. Strašil, L. Svoboda, P. Svoboda, T. Svoboda, Škareda, M. Teml, Mil. Teml, Vácha, Vlček.

VESELÍČKO OLEŠNÁ 13:2

Zhodnocení Romana Kalába (vedoucí mužstva, Veselíčko): „O našem vítězství jsme rozhodli osmi vstřelenými góly v první třetině. Dokonce jsme třikrát skórovali v jednom oslabení. Druhá a třetí třetina se dohrávala v poklidném tempu. O ještě vyšší skóre nás připravil i přes obdržené góly dobře chytající brankář soupeře. Všem hráčům děkuji za výborný výkon.“

Branky a nahrávky: L. Klement 3, Bořil 3, Klíma 2, Pařízek 2, Liška, R. Kaláb, L. Blažíček (L. Klement 3, P. Klement 2, Klíma 2, L. Blažíček, Bořil, L. Kaláb, Liška, Pařízek, K. Šíma) Balabán, Sláma. Rozhodčí: Hájek, Říčan. Vyloučení 1:2. Bez využití. V oslabení 3:0. Diváci: 35. Třetiny: 8:0, 2:2, 3:0. Veselíčko: Brostík P. Klement, Glos, K. Šíma, Šorf, L. Klement, Liška, Bořil, Pařízek, L. Kaláb, R. Kaláb, L. Blažíček, Klíma. Olešná: Nečas Balabán, Beneš, Holcman, Chalupa, Moravec, Ondráček, Pazour, Petera, Řehoř, Sláma.

Autor: Jiří Bubák

18.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 5

Řídil, i když mu to výrok soudu zakázal

Šedesátiletý řidič felicie nadýchal 3,35 promile

Vztyčení vánočního stromu na Náměstí je rizikové

Velké Meziříčí – O budoucnosti vánočního stromu před radniční budovou na Náměstí ve Velkém Meziříčí budou rozhodovat tamní městští zastupitelé. Betonová šachta, do které bývá symbol Vánoc pravidelně upevňován, je totiž v nevyhovujícím stavu.

Za volant náklaďáku usedl řidič opilý a se zákazem řízení

Žďár nad Sázavou – Za volant si i přes uložený zákaz řízení a pod vlivem alkoholu troufl šestadvacetiletý šofér náklaďáku z Plzeňska. Policisté ho v rámci kontroly zastavili ve žďárské ulici Neumannova.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Podařený víkend v I. A třídě, bodovaly všechny týmy

Vysočina – Předposlední 12. kolo východní skupiny I. A třídy zástupcům žďárského okresu sedlo. Ačkoliv hned tři kluby hrály na hřištích svých soupeřů, body „ztratil“ pouze Moravec, který remizoval v Budějovicích.