„Vůli udržet třetí nejvyšší soutěž přebily zoufalé ekonomické podmínky,“ posteskl si předseda Spartaku Jiří Chadim.

Skončily tak rozvleklé tanečky s opavským Slezanem, který už na sklonku července rozhlašoval, že má licenci v kapse. Tehdy ovšem dohoda zamrzla na nevyřešených pohledávkách velkobítešské „popelky“ vůči hokejovému svazu.

Situaci navrch zauzlovali někteří lidé z vedení Spartaku, kteří se marně pokusili resuscitovat naděje na zachování druholigové příslušnosti takřka zázračným nalezením silného sponzora. „Druhá strana splnila všechny nezbytné náležitosti. Licence už patří nám. Oni si dobře uvědomovali, že by Černý Petr zůstal v jejich rukou. Vždyť kromě jiného neměli ani hráče pro nadcházející sezonu,“ řekl prezident Slezanu Alois Hadamczik.

Hokejisté Bíteše (ve žlutém) končí.

 

Trenér české reprezentace a vlivná postava ve sportovním zákulisí severní Moravy měl pravdu. Tým z Vysočiny by se svými pěti kmenovými hráči mohl soupeře nanejvýš vyzvat k bagu na jednu branku. Finanční nároky ve druhé lize jsou vysoké.

Svoje o tom ví hokejisté Žďáru, jejichž druholigová svíčka dohořela na jaře. Statisíce se ve třetí nejvyšší soutěži rozpustí jako cukr v čaji. „Velké Bíteši jsme za licenci zaplatili šest set tisíc korun. Dalších sto jsme poslali jako povinný poplatek svazu,“ prozradil Hadamczik.

Bítešský hokej již neměl na ligu peníze.

 

Opava rovněž odhalila rozpočet pro letošní sezonu. Její provozní náklady se vyšplhají ke třem milionům. „To jsou nesrovnatelné poměry. Vysočina je zkrátka chudý region,“ podotkl velkobítešský šéf.

Konci Bítešského hokeje jsme se věnovali již zde

Rozhovor s trenérem Bíteše čtěte zde