Na první branku si bezmála sedmnáct stovek diváků muselo v úterním podvečeru počkat až do úvodu prostřední části. Ovšem poté už se s brankami doslova roztrhl pytel.

Favorizovaní Jihočeši si během pěti minut vybudovali čtyřbrankový náskok - 4:0. V dalším průběhu druhé třetiny se dokázali prosadit také Bruslaři, přesto odcházeli do druhé přestávky se značnou ztrátou ve skóre - 6:3.

V závěrečné dvacetiminutovce bylo k vidění dalších pět branek. Opět úspěšnější byli hokejisté Tábora, kteří se po vítězství 9:5 ujali v sérii vedení 1:0.

Druhé utkání série je na programu v havlíčkobrodské Kotlině první březnový čtvrtek, úvodní buly bude vhozeno v 18.00.

ČTVRTFINÁLE 2. HOKEJOVÉ LIGY
TÁBOR - H. BROD 9:5
Branky a nahrávky: 23. Endál (Zíb), 24. Hasman (Dančišin, Šulek), 25. Zayml (Havelka), 28. Matušík (Černý, Endál), 32. Šulek (Matušík, Seidl), 33. Kříž (Zayml), 47. Šulek (Černý), 51. Matiášek (Hubata, Zíb), 60. Šulek (Matiášek, Kříž) – 31. Mlynář (Voříšek, Kuchta), 38. Čermák (Voříšek, Třetina), 39. Kabelka (Nepokoj, Čejka), 43. Třetina (Čermák, Cachnín), 60. Cachnín (Dvořák). Rozhodčí: Glanc – Kubíček, Žídek. Vyloučení: 11:7. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 672. Třetiny: 0:0, 6:3, 3:2. BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (32. Chaloupek) – Kliment, Čermák, Nepokoj, Dvořák, Benák, Kabelka, Krejčí – Mlynář, Voříšek, Kuchta – Tecl, Třetina, Cachnín – Čejka, T. Ludvík, Holenda – Kalač, J. Ludvík, Bulín. Stav série: 1:0.