Zřejmě poslední derby sezony. První hokejové liga měla ve středečním 47. kole na programu poslední regionální souboj v základní části. V něm jihlavská Dukla na domácím ledě vyzvala havlíčkobrodské Rebely. A Jihlavě se podařilo na čtvrtý pokus svého konkurenta porazit. V dramatické bitvě Jihlavané vyhráli 3:2.

Třetí zástupce Vysočiny v první lize, Třebíč, hostila Šumperk. Horáci v pěti předcházejících zápasech získali patnáct bodů, šesté vítězství v normální hrací době ale neslavili. Přesto Draky udolali, když vyhráli po nájezdech 3:2.

JIHLAVA – H. BROD 3:2

Úvod derby patřil jihlavské Dukle, která byla přece jen o něco aktivnější. V 9. minutě byl vyloučen brodský Štěpánek a Jihlava si zahrála přesilovku. Tu rychle využila, v 10. minutě dostal Duklu do vedení Jeslínek. Poté to byl především tuhý boj až těsně před odchodem do šaten se podruhé prosadili domácí. Čachotský dostal puk do branky po Petráčkově nahození.

Od druhé třetiny Rebelové hru trochu otevřeli a Jihlavané se dostávali do slibných příležitostí. Jenže branky stříleli pouze havlíčkobrodští hokejisté. Při hře čtyři proti čtyřem ve 29. minutě poslal dlouhý pas Pavlík na Semoráda a jeho střela z mezikruží se štěstím doputovala do branky – 1:2. V 35. minutě bylo srovnáno. Rebelové hráli přesilovku a Ostrčil od modré propálil, co mu stálo v cestě.

Třetí třetina nabídla zajímavou podívanou. Oba rivalové se snažili rozhodnout. Ve 48. minutě převážel misky vah na stranu domácích Ficenc, který si sjel před branku na Filipovu přihrávku – 3:2. Hosté se v závěrečné desetiminutovce snažili ze všech sil o vyrovnání. 137 vteřin před koncem odvolali Suchana z branky, jenže v náporu je přibrzdilo Pavlíkovo vyloučení, a domácí si první vítězství nad Rebely v sezoně již pohlídali.

Branky a nahrávky: 10. Jeslínek (Indra, Kolafa), 20. Čachotský (Petráček), 48. Ficenc (Filip, Hodek) – 29. Semorád (Pavlík, Meidl), 35. Ostrčil (Meidl, Štěpánek). Rozhodčí: Přikryl – Klein, Skopal. Vyloučení: 8:10, navíc Stehlík (H. Brod) 10 minut. Využití: 2:1. Třetiny: 2:0, 0:2, 1:0 Jihlava: Novotný – Ficenc, Petráček, Kaláb, Grundmanis, Malena, Kolafa, Dobrovolný, Jaroš – Čachotský, Filip, Hodek – Jeslínek, Padělek, Bezděk – Indra, Zeman, Maliník – Vysloužil, Domin, Krupka. Havlíčkův Brod: Suchan – Knesl, Morava, Protivný, Jelínek, Blažek, Pavlík, Ostrčil – Vondráček, Semorád, Němec – Stehlík, Zohorna, Kostourek – Musil, Štěpánek, Meidl – Švaňhal, Zábranský, Rytnauer.

TŘEBÍČ – ŠUMPERK 3:2 po s. n.

V úvodu utkání se oba týmy oťukávaly, oba celky několikrát prověřily gólmany. V 10. minutě šel za katr domácí Rangl, jenže Draci nenaložili s přesilovkou nejlépe a paradoxně nebezpečnější byli Horáci. V 15. minutě měli pro změnu početní výhodu domácí, ale ti s ní rovněž nenaložili dobře. Skóre se měnilo až v 18. minutě Dolníček chytrou kličkou překonal Štůralu – 1:0.

Hned v úvodu druhého dějství udeřila Horácká Slavia podruhé. Laš na hranici levého kruhu napřáhl a puk se zastavil až v síti. Jenže dvoubrankové vedení domácí neudrželi. V 29. minutě snížil Haas a v 37. minutě vyrovnal zkušený Plášek.

Třetí dějství začali aktivně domácí Horáci, jenže Štůrala v šumperské brance chytal bez chyby. Oba celky si zahrály i několik přesilovek, ale skóre se do konce základní hrací doby neměnilo. Ke slovu tak přišlo prodloužení. Ale ani to nerozhodlo, proto vítěze musely určit až samostatné nájezdy. V nich si počínali lépe domácí, po brankách Kauta a Dolníčka brali bonusový bod Třebíčští.

Branky a nahrávky: 18. Dolníček (Dietz, Sedláček), 21. Laš (Dolníček, Rangl) – 29. Haas, 37. Plášek (Meluzín). Rozhodčí: Kubeš – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0 – 0:0. Třebíč: Hrubec – Rangl, Dietz, Kadela, Kania, Sobotka, Brož, Sláma – Sedláček, Dolníček, Laš – Vondráček, Dočekal, Čech – Stejskal, Fořt, Burian – Látal, Kaut, Přibyl – Heřman.

II. liga, skupina Střed
BŘECLAV – ŽĎÁR N. S. 1:4
Branky a nahrávky: 46. Truhlář (Barus) – 39. Man (Doležal), 44. Kuba (Ludvík), 44. Hron (Havelka), 58. Sobotka. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:3.

CHOTĚBOŘ – TRUTNOV 0:3
Branky a nahrávky: 3. Chytráček (Luštinec), 26. Poul (Březina, Fořt), 44. Chochola. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1.

TECHNIKA BRNO – PELHŘIMOV 9:2
Branky a nahrávky: 1. Mráz (Benýšek, Rajnoha), 3. Jurča (Bělohlávek), 19. Matouš (Bělohlávek, Zapletal), 32. Sedláček (Strýček, Česnek), 33. Bělohlávek (Jurča, Zapletal), 35. Gabriška (Česnek, Benýšek), 36. Rajnoha (Zapletal), 52. Mráz (Rajnoha), 55. Mráz – 39. Zelený (Tecl), 56. Tecl (Adam). Třetiny: 3:0, 4:1, 2:1.