V pondělním vloženém kole na domácím ledě sestřelili Olomouc 6:4. Zápas měli většinu času v jasné režii domácí Rebelové, ale z jasného utkání nakonec udělali zbytečné drama. Tři body si ovšem nenechali tentokrát vzít. Největší zásluhu na tom měl brodský útočník Vojtěch Němec, který doslova řádil.

Šikovný forvard s číslem 53 na zádech, který v sobotním zápase nemohl nastoupit kvůli disciplinárnímu trestu, byl u všeho podstatného na straně Rebelů, podepsal se totiž hned pod pět branek, tři dal sám a na dvě nahrával.

Jeho velký večer začal už v úvodu pondělního souboje. V 3. a 4. minutě dal během 75 vteřin dva rychlé góly, čímž poslal Rebely do uklidňujícího dvoubrankového vedení. „Je paráda, když to tam takhle rychle napadá,“ usmíval se po zápase hrdina utkání s Olomoucí Vojtěch Němec. Když ve 23. minutě zvyšovali domácí už na 3:0, byl u toho znovu šestadvacetiletý útočník, který asistoval u branky Vondráčkovi. Ve 32. minutě pro změnu rozehrál kombinaci při přesilovce pět proti třem, na jejímž konci byla Protivného branka na 4:1. Povedený večer pak Němec zakončil v 52. minutě bravurně zakončeným trestným střílením. Českolipský rodák si tak dal opožděný dárek ke svým šestadvacátým narozeninám, které oslavil v pátek.

Olomouc se nevzdala

Havlíčkobrodští hokejisté chtěli odčinit matné výkony z předchozích zápasů, to se jim dařilo a většinu zápasu hráli jako z partesu. Jenže zápas si zbytečně zkomplikovali. Zasloužené vedení 4:1, které si vypracovali, se v úvodu třetího dějství ztenčilo na rozdíl jediné branky.

Němec sice úspěšným trestným střílením vrátil Rebelům klid, ale Olomouc cítila šanci a znovu snížila. Definitivní rozuzlení tak přinesla až Semorádova trefa do prázdné olomoucké branky v poslední minutě zápasu.

„Byli jsme pod tlakem, protože předchozí zápasy se nám příliš nedařilo, hlavně nám nevyšlo poslední domácí utkání s Mostem. Po psychické stránce to pro nás byl tedy s Olomoucí velmi těžký zápas. Kluci to ovšem zvládli bezvadně. Řekl bych, že jsme více bojovali a měli větší nasazení než hosté, a to rozhodlo. Za to musím kluky pochválit,“ zhodnotil pondělní vystoupení trenér Havlíčkova Brodu Karel Dvořák. „Domácí vyhráli zaslouženě, nechali jsme je na začátku utéct a pak už jsme to nedokázali dohnat,“ jen pokrčil rameny olomoucký kouč Jan Tomajko.

Další zápas čeká na Rebely už ve středu, kdy vyrážejí do Berouna. „Je hodně nepříjemný, ale doufám, že se nám tam zadaří,“ hlásí před cestou do středních Čech Němec.

Hokejové menu
I. liga
Středa od 17.30:
JIHLAVA – Benátky nad Jizerou. Od 18.00: Beroun – HAVLÍČKŮV BROD, Litoměřice – TŘEBÍČ, Most – Šumperk, Hradec Králové – Ústí nad Labem, Olomouc – Chomutov, Kadaň – Písek.
II. liga, skupina Střed
Středa od 18.00:
CHOTĚBOŘ – Břeclav, PELHŘIMOV – Kutná Hora, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Hodonín, Nymburk – Jindřichův Hradec, Trutnov – Kolín.