Hokejistům jihlavské Dukly se doma prostě daří. V letošním ročníku první ligy ještě neokusili hořkost porážky, ba co víc, na Horáckém zimním stadionu ještě neztratili ani bod! Dnes už tak mohou navléknout devátý vítězný korálek, v cestě jim však bude stát Písek.

Právě dnešním soubojem s Pískem odstartují Jihlavané sérii tří domácích zápasů, která vyvrcholí příští týden regionálním derby s Havlíčkovým Brodem.

„Před domácími fanoušky se hraje parádně. Domácí sérii máme vlastně i díky nim. Když ty tři zápasy doma uhrajeme, bude to paráda,“ usmívá se útočník Dukly Aleš Padělek, který se v sobotním zápase v Třebíči vrátil po dlouhé době do jihlavské sestavy. Padělek se zranil na konci září v Písku a dnes se tak může soupeři „pomstít“ za nepříjemné období bez hokeje.

Jihlavané však myslí především na zisk dalších bodů do prvoligové tabulky. „Liga je strašně vyrovnaná, do sedmého osmého místa je rozdíl pár bodů, odskočilo jen první Ústí. Proto se nemůžeme spoléhat, že doma budeme pořád vyhrávat a díky tomu se budeme držet nahoře, nestačí jen polovina vyhraných zápasů,“ uvedl na webu Dukly Padělek.

Cesta povede přes dobrou obranu

Havlíčkobrodští Rebelové v posledních dvou zápasech těsně vyhráli. Po neoslnivém období se tak karta pomalu začíná obracet. Dnes projdou zatěžkávací zkouškou, protože jedou na led druhé Olomouce.

„Olomouc je sakra těžký soupeř. Teď jsme dvakrát vyhráli a doufám, že budeme nějakou dobu vyhrávat, potřebujeme to,“ tvrdí odhodlaně brodský útočník Vojtěch Němec. „Olomouc hraje docela dobře. Příliš neinkasuje, proto i my musíme vycházet ze zajištěné obrany,“ doplňuje ho trenér Petr Novák.

V prvním vzájemném zápase havlíčkobrodští hokejisté podlehli Hanákům 3:4 na vlastním ledě. „Doma jsme sice prohráli, ale udělali jsme hodně chyb v obraně. Pokud chceme v Olomouci uspět, musíme se toho vyvarovat. Naše obranná hra ale šla v posledních zápasech nahoru, předvedli jsme to v Mostě i doma s Hradcem a chceme to zopakovat i v Olomouci,“ nechal se slyšet Novák.

Horácká Slavia pilně sbírá body

Osm zápasů v řadě bodovali hokejisté Třebíče. Postupně tak zapomínají na výsledkové trápení z úvodu sezony. Ačkoliv se tým herně a zejména výsledkově hodně zvedl, stále je až na třinácté pozici v prvoligové tabulce, kam klesl po sobotním vítězství 2:1 po nájezdech nad Jihlavou. Jenže Písek získal body tři a rázem se dostal právě před Horáky.

„Určitě je lepší, když sbíráme bod po bodu či dvou, než žádný,“ má jasno brankář Třebíče Šimon Hrubec. „Všichni věříme, že tříbodové vítězství brzo také přijde,“ dodává.

O to se pokusí Horáci už dnes v Kadani. „Musíme do toho zápasu i do dalších s pokorou a být rádi i za málo, třeba za jeden bod. Samozřejmě však uděláme maximum pro to, abychom získali co nejvíce bodů,“ uvedl na webu Horácké Slavie třebíčský strážce svatyně.