Do skupiny Střed tak přibude ještě jeden moravský celek.Díky tomu, že Roudnice nad Labem ze skupiny Západ prodala licenci do ostravské Poruby, se musela východní skupina přeskupit. Svaz totiž chtěl zachovat dvanáctičlennou skupinu Východ. Černý Petr tak padl na Hodonín, čímž se tři celky z Vysočiny: Chotěboř, Pelhřimov a Žďár, mohou po Břeclavi a brněnské Technice těšit na dalšího nového soupeře.

Gajošová: O tradiční derby nepřijdeme

Ačkoliv Hodonín nacestuje v česko-moravské skupině Střed zdaleka nejvíce kilometrů, nestěžuje si. „Čekají nás noví soupeři, nový hokej a určitě se necítíme nikterak podvedeni nebo ublíženi. Bereme to jako novou výzvu. Některá města jsou sice trochu vzdálenější, ale zase na druhou stranu se nám i fanouškům otevírá paradoxně opět možnost dvou nejbližších a nejtradičnějších derby s Technikou a Břeclaví,“ píše v prohlášení předsedkyně SHK Hodonín Jana Gajošová.

Další novinkou týkající se skupiny Střed je to, že do soutěže vstoupí hráči Kutná Hora v novém subjektu. Licence byla s požehnáním svazu převedena z TJ Stadion na TJ Sršni. Nový subjekt vznikl kvůli neshodám ve financování druhé ligy mezi městem a klubem. „Nakonec došlo k transparentní dohodě a druhá liga v Kutné Hoře zůstane i pro nadcházející sezonu,“ prohlásil po schůzce s místostarostou města manažer Sršňů Vladimír Muras. „Jako radní podpoříme, aby zastupitelstvo přispělo na druhou ligu 480 tisíc na konkrétní položky a 450 tisíc na led pro druholigový tým,“ prohlásil kutnohorský místostarosta Karel Koubský.

Posledním přesunem v rámci druhé ligy je prodej licence do Bíliny z Chrudimi, která sice ještě loni hrála první ligu a po sestupu měla právo účasti ve druhé, ale kvůli odchodu jednoho z majitelů a jednatelů se klub rozhodl, že v soutěži působit nebude.

„Skupiny Západ a Střed by měly mít po jedenácti účastnících, skupina Východ by se hrála s dvanácti celky. Zbývá jen dořešit, jak bude složení jednotlivých skupin vypadat,“ říká organizační pracovník druhé ligy Vladimír Schiefner.

Otazník visí nad startem Klatov

Plány svazu však mohou ve skupině Západ ještě zhatit Klatovy. Ty sice podaly přihlášku do druhé ligy, ale nezaplatily startovné a na aktivu druholigových klubů neměly svého zástupce, což by podle řádů mělo znamenat vyloučení ze soutěže. Tím pádem by i po přesunu dvou celků ze skupiny Střed (Písku a Milevska), s čímž se podle zákulisních informací počítá, znamenalo, že by tato skupina měla jen deset celků.

Přesto svazoví funkcionáři počítají s tím, že se v každé skupině bude hrát čtyřkolově každý s každým. „Následovat bude play off hrané na tři vítězné zápasy v rámci každé skupiny,“ dodává k druholigovému systému Schiefner.