Jenže. Ačkoliv aktiv druholigových týmů novinky schválil, vše může být nakonec ještě jinak. Změny, na kterých se dohodly druholigové kluby, musí posvětit ještě Český svaz ledního hokeje.

Co by se vlastně mělo změnit? Skupina Východ by nově měla mít pouze dvanáct celků, tím pádem musely moravskou skupinu opustit hned dva celky. Zatímco brněnské Technice přesun do skupiny Střed nevadí, v Břeclavi příliš ze změny nadšení nejsou.

„Nám to bylo vlastně jedno, jestli budeme hrát skupinu Východ, nebo Střed. Pro nás přesun do jiné skupiny znamená, že budeme hrát s jinými mančafty. Já věřím, že to bude příjemná změna. Co se týká nákladů, podle velmi hrubých propočtů budou o něco vyšší, ale v celkovém kontextu ne o tolik,“ prohlásil na webu Techniky sportovní manažer Vlastimil Odehnal.

Naopak v Břeclavi přesun kritizují. „S přeřazením do skupiny Střed jsme rozhodně nesouhlasili, ale až do dnešního jednání nás nikdo ze zástupců jiného klubu ani ze svazu ohledně této situace nekontaktoval. Týmy ve východní skupině se prostě dohodly bez nás, jednoduše jsme se proti té většině nemohli bránit. Tyto kluby nepřipustily ani žádnou diskusi,“ zaznělo v prohlášení manažera Břeclavi Martina Maťašovského, které je uvedeno na stránkách klubu.

Díky přesunům by tak měli přibýt v nové sezoně dva noví soupeři i pro druholigové celky z Vysočiny (Chotěboř, Pelhřimov a Žďár), které právě skupinu Střed hrají. Kromě toho se ve stejné skupině objeví i sestoupivší Písek.

Rušno je ale i ve skupině Západ. Tu podle návrhu mělo hrát jedenáct celků. Ale podle všeho se soutěží zúčastní jen deset týmů. Klatovy sice podaly přihlášku do soutěže, ale nezaplatily startovné a na aktivu neměly svého zástupce, což by podle řádu mělo znamenat, že druhou ligu hrát nebudou. Dalším týmem, který se zřejmě v soutěži neobjeví, je exprvoligová Chrudim, která sice všechny náležitosti splnila, ale velice nahlas se spekuluje o prodeji licence do Bíliny. Do této skupiny s největší pravděpodobností místo Klatov přibude ještě jeden celek ze skupiny Střed.