Bez problémů si došli chomutovští hokejisté ke třetí výhře v semifinálové sérii první hokejové ligy. Jihlavská Dukla přes veškerou snahu nebyla schopna čelit vyšší kvalitě soupeře a po porážce 1:5 se jí výrazně přiblížil konec sezony.

Chomutov dorazil do Jihlavy bez svých nejtřpytivějších diamantů Hrušky a Dudy, na jeho výkonu to však mnoho poznat nebylo. Dukla byla sice od začátku na pohled aktivnější a útočnější, před Hylákem však v první třetině nezahřmělo.

To Řehoř se měl co otáčet. Na konci třetí minuty pálil nad jeho poloprázdnou branku Hrdel, bombu Skořepy zkrotil domácí gólman vskutku bravurně, v šanci selhal i Horna. Domácí promarnili i svoji úvodní přesilovku a tak nebylo divu, že do vedení šli Severočeši. Ti naopak první přesilovku využili už po čtrnácti sekundách zásluhou Krafta.

Až ve druhé části se domácí fandové dočkali výraznějšího tlaku domácích. Dukle pomohl především rychlý gól, když po pěkné akci a nádherné přihrávce Kucsery pálil přesně Šidlík.

Jihlavští poté zamkli soupeře před Hyláka, ale znovu pálili jen slepými. Největší šanci měl na konci jedné z přesilovek Malena, který pálil jen do tyče, o chvíli později naložil lajdácky s brejkem přes celé hřiště při oslabení Bakus. Domácí nevyužili ani tři čtvrtě minuty dlouhou výhodu pěti na tři a znovu tak udeřilo na druhé straně. Povedeným bekhendem vrátil Chomutovu vedení Stránský.

O osudu utkání se prakticky rozhodlo v poslední sekundě druhé části. Těsně před sirénou zbytečně fauloval Jeslínek a Chomutov výhodou přesilovky po druhé přestávce nepohrdl. Procházka po zmatcích před Řehořem skóroval potřetí, o chvíli později Duklu definitivně poslal do kolen Skořepa.

Domácí se z dvojitého úderu už neprobrali, naopak nádhernou bombou ještě zvýraznil jejich porážku Kuběna. Chomutov tak může už dnes večer rozhodnout o svém postupu do finále první ligy.