Nejzajímavější z duelů je bezesporu derby Jihlavy s Havlíčkovým Brodem, které je vždy velmi pikantním nejen pro hráče, ale i pro fanoušky.

Duel si nenechá v Brodě ujít ani hokejová legenda Jaroslav Holík, který byl už v dlouhodobé části v Kotlině častým hostem. „Chodím na hokej v Brodě. Na Duklu nejezdím od té doby, co nám v Jihlavě řekli, že tam nejsme vítáni,“ prozradil osmašedesátiletý bývalý reprezentant a jedenáctinásobný mistr republiky s Duklou.

Té v předkole hraném na tři vítězná utkání věří více než Rebelům. „Bez těch hráčů, kteří odešli do Slavie, Svobody a spol., to bude mít Brod hodně těžké,“ uznal bývalý reprezentant a dodal: „Vyrovnané by to mohlo být v případě, že Růžička pustí nějaké hráče nebo gólmany.“

Třebíčští hokejisté narazí na Vrchlabí, které si postup do osmifinále zajistilo až v posledním duelu s Berounem.

Holík vidí šance Horácké Slavie na postup jako reálné - a to z jednoho prostého důvodu. „Vrchlabí nehraje tak dobře. Navíc mi přijde, že tam zájem o hokej klesá. A to i ze strany fanoušků,“ řekl svůj názor.

Otázkou však zůstává, jestli krkonošský celek neposílí v olympijské přestávce hráči z extraligy.

Holík si stejně myslí, že žádný z týmů, které reprezentují Vysočinu, neprojde až mezi absolutní elitu první ligy. Navíc ani nevěří, že by vítěz druhé nejvyšší soutěže postoupil do extraligy.

„Přes Kladno nebo Brno se tam nikdo nedostane. Možná, jestli se baráž začne hrát systémem dva a dva týmy, tak to bude vyrovnanější,“ přemýšlí dopředu „Starej“, jak mu přezdívali jeho hokejoví kolegové.

První čtyři celky tabulky – Ústí, Chomutov, Hradec Králové a Olomouc – byly nasazeny přímo do čtvrtfinále, které startuje 21. února.

„Liga byla strašně vyrovnaná. Hodně mě překvapila Olomouc, že se udržela tak nahoře. Nečekal jsem to,“ pronesl Holík, podle kterého ale byla letošní sezona neregulérní. „Po odstoupení Havířova někdo dostal body, a někdo ne, ale asi to jinak nešlo udělat,“ pokrčil rameny.