Jak probíhá závěrečná fáze přípravy, co říká na atmosféru v novém mužstvu a jaké jsou klubové cíle jsme se zeptali žďárského odchovance a v současnosti nové akvizice horáckého hokejového klubu Luboše Kunstmüllera.

Jak se v novém působišti cítíte?
Zatím je všechno fajn.Všichni se postupně poznáváme a sehráváme. Je fajn, že hraji v týmu s řadou hráčů, které znám již z dřívějších působení. Mezi ně patří třeba Bukáček, Smejkal a Janda. Ještě z Havlíčkova Brodu se známe s brankářem Lukášem Novákem.

Složení mužstva se dost obměnilo, ale výměna se nevyhnula ani postu trenéra. Jak probíhá příprava pod novým koučem?
S trenérem Prachařem se znám dlouho. Myslím, že hráči berou trenéra v pohodě a respektují ho. Příprava je jak na suchu, tak na ledě zatím bezproblémová. Nabírali jsme hlavně fyzickou kondici a již týden se snažíme co nejvíce bruslit. Všichni jsme navíc zdravotně v pořádku, což je taky dobré.

Tréninky probíhají každý den. Jak zvládáte sport a práci?
Samozřejmě to není lehké, ale skloubit se to dá. Zvládám to zatím bez problémů.

V prvním přípravném zápase na novou sezonu proti Pelhřimovu se Vám dařilo. Bilance 2+1…
Nechci to přeceňovat, byl to první zápas po zhruba čtyřech trénincích na ledě. Měl jsem spíše dost štěstí. Byl jsem, jak se říká - ve správný čas na správném místě. Zvykali jsme si hlavně na novou výstroj.

V pátek vás čeká další přípravné utkání v Blansku. Co od něj očekáváte?
Podle mě bude Blansko silnějším soupeřem, než byl v minulém duelu Pelhřimov. Budeme se snažit hrát co nejlépe. Hlavně se před sezonou potřebujeme důkladně sehrát a o to v těchto zápasech hlavně jde.

Prozraďte, jaké jsou klubové ambice v nadcházejícím ročníku druhé hokejové ligy?
Určitě by bylo super dostat se do elitní osmičky a hrát play off. Budeme se celý mančaft snažit, aby to vyšlo.

Jak se jako žďárský odchovanec díváte na to, že váš mateřský klub ze Žďáru bude letos hrát Krajský přebor?
Do poslední chvíle jsem věřil, že se ve Žďáře druhou ligu podaří udržet. Nakonec se to ale bohužel nepodařilo. Je to škoda, ale doufám, že se do Žďáru druholigový hokej co nejdříve vrátí.