Vedení klubu v čele s předsedou Jiřím Chadimem dělalo, co mohlo. Neuspělo. Po vyzmizíkování Žďáru zmizel z druholigové mapy i velkobítešský tým. Smutný odraz neutěšených poměrů na Vysočině.

Někdo se domníval, že najde prostředky k zahájení nové sezony. Ale k tomu není síla.


„Mám tenhle region dobře zmapovaný. Velkých podniků či firem tu zase tolik není. Získat sponzora je obtížné,“ svěřuje se svými zkušenostmi Chadim.

Před třemi týdny zabránily převodu druholigové licence do Opavy nevyřízené pohledávky vašeho klubu vůči hokejovému svazu. To se nyní změnilo?
Naše závazky jsou uhrazené. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje se v úterý sešel a na svém zasedání prodej licence schválil. Věc je uzavřená.

Proslýchalo se, že byste nakonec mohli druhou ligu zachránit…
Několik lidí z vedení našeho klubu se domnívalo, že najde prostředky k zahájení nové sezony. Ale k tomu chybí finanční síla.

Vy jste byl od začátku zastáncem toho, abyste se s Opavou dohodli. Někteří lidé z vedení s vámi nesouhlasili. Bylo postoupení licence Slezanu nevyhnutelné?
To je komplikované. Já jsem zohlednil ekonomické hledisko. Trápí nás několik dluhů. Musíme vyrovnat pohledávky vůči svým partnerům. Ani těch šest set tisíc, které jsme za prodej druhé ligy inkasovali, možná nepoplatí všechno.

Váš stadion navíc není v nejlepším stavu, máte jenom hrstku kmenových hráčů.
No právě. Největším problémem je, že nevychováváme vlastní hokejisty. A zimní stadion sice prodělal dílčí opravy, ale pořád naprosto nevyhovuje dnešním podmínkám.

Už víte, co bude dělat onen zbytek týmu?
Tomáš Hudcovský a Jaroslav Zábojník zkusí štěstí ve Velkém Meziříčí. Za ostatní nemohu mluvit, ale podle mě se chytí v kádru nějakého mužstva z okolí.

Vysočina nenabízí stejné možnosti jako třeba bohatá severní Morava.


Co plánujete teď? Myslíte si, že se do Velké Bíteše hokej na vyšší úrovni někdy vrátí?
Nyní je potřeba trochu si odpočinout. Bohužel, třetí nejvyšší soutěž představuje nákladnou záležitost. Základem všeho je tudíž dostatečné finanční krytí. Město sport nesubvencuje. Na rozdíl od bohatých regionů jako třeba severní Morava u nás nemáme silné firmy, které by měly zájem vstoupit jako sponzor do klubu.

 

Vy jste si prý něco slibovali od výstavby průmyslové zóny ve Velké Bíteši.
To je pravda. Ale nedopadlo to. Zato průmyslová zóna ve Velkém Meziříčí tamějšímu hokeji pomohla. Oni silného generálního sponzora našli. To znamená, že mají peníze na hráče, trenéry, dopravu, hokejové vybavení a tak dále.