Repríza čtvrtfinále play-off loňského ročníku čekala v 8. kole na extraligové házenkáře Nového Veselí. A ani tentokrát na Zubří nevyzráli. Z Valašska se vrátili po prohře 23:28 s prázdnou.

„Po posledních dvou výhrách jsme získali větší herní sebevědomí a doufáme, že celek Zubří dokážeme zaskočit a odvést si dva body.“ Tyto věty říkal před sobotním utkáním kouč Nového Veselí Jan Běloch. Bohužel zůstalo jen u slov.

Jako první se v sobotním utkání prosadil hostující Gregorovič, což jakoby předznamenalo celkem vydařenou úvodní pasáž z pohledu házenkářů Sokola. Po devíti minutách hry svítilo na tabuli nerozhodné skóre 5:5.

Jenže poté začal celek z Vysočiny trápit výborným výkonem domácí gólman Krůpa. Do kabin tak odcházeli o poločasové přestávce za těsného vedení 16:14 o něco spokojenější hráči domácího Zubří.

Zkraje druhé půle odskočili domácí na rozdíl čtyř branek, ale pak sérií tří branek v kuse celek z Vysočiny snížil na 18:19. Utkání bylo dlouho na vážkách, jenže poté Novému Veselí odešla koncovka, resp. jeho hráče znovu trápil výbornými zákroky gólman Krůpa.

Zubří toho dokonale využilo a zápas dovedlo k nakonec celkem jednoznačné výhře 28:23.

Extraliga mužů má nyní reprezentační pauzu. V dalším kole se Nové Veselí představí až v sobotu 22. října, kdy v domácí ZDT Aréně přivítá od 17.00 brněnské Maloměřice.

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ - 8. KOLO
ZUBŘÍ - NOVÉ VESELÍ 28:23
Sestava a branky Nového Veselí: Schams, Martin Štohanzl – Flajsar 7/1, Tomášek 5, Gregorovič 4, Melichar 3, Halíček 2, Bartůněk 1, Bendicsek 1, Hajko, Navrátil, Popela, Strýček, Miroslav Štohanzl. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Vyloučení: 3:3. ŽK: 0:1. Poločas: 16:14.

Další výsledky 8. kola Extraligy mužů: Maloměřice Brno – Frýdek-Místek 26:39, Karviná – KP Brno 30:30, Strakonice – Plzeň 24:40, Hranice – Dukla Praha 28:40, Kopřivnice – Lovosice 30:39, Jičín – Prešov 26:27.