A půjde o důležitý duel. Pokud by jej celek ze Žďárska nezvládl, elitní osmička, která půjde do play-off, by se mu začala vzdalovat. „Je to tak. Všichni si uvědomujeme, že se jedná o zápas, který potřebujeme zvládnout,“ neskrýval kouč Sokola Jan Běloch.

A ještě dodal. „Frýdek patří mezi celky na naší úrovni, s nimiž bychom se o postup do vyřazovací části měli prát. Jim však úvodní čtvrtina vyšla lépe než nám.“

Svatá pravda, chtělo by se dodat. Zatímco Slezané jsou v tabulce se šesti body na sedmé příčce, Nové Veselí je se dvěma body až desáté. „Rozhodně jsme chtěli mít na svém kontě více bodů. Sice jsme do žádného z předchozích šesti kol nešli jako favorité, ale jedna výhra je málo,“ postýskl si trenér Veselí.

Na protivníky z Vysočiny shodně v 10. kole divize D narazí fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) i Žďáru nad Sázavou (v modrobílém).
Rozjetou Velkou Bíteš čeká pořádný bonbonek. FC Žďas bude bojovat o sebevědomí

O to je sobotní zápas významnější. „Chtěli jsme si vytvořit nějaký polštář, to se nám nepovedlo. Sezona je ale dlouhá, ještě nás čeká hodně zápasů,“ komentoval.

Frýdku-Místku se letos podařilo na západě Čech šokovat favorizovanou Plzeň, s níž dokázal remizovat. Připsal si také vítězství v Hranicích nebo remízu doma proti Lovosicím.

Generálkou na utkání sedmého extraligového kola byl pro oba celky středeční zápas 3. kola českého poháru. Frýdek-Místek postoupil přes Polanku, Nové Veselí zdolalo prvoligové Šťáhlavy vysoko 32:18. „Šlo o nepříjemný celek, proto jsme nechtěli nic podcenit. Šanci ale dostali všichni hráči z kádru,“ poznamenal Běloch.

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ - 7. KOLO
SOBOTA: KP Brno – Jičín (16.00), Lovosice – Kopřivnice, NOVÉ VESELÍ – Frýdek-Místek (oba 17.00).
NEDĚLE: Plzeň – Karviná (10.30), Hranice – Strakonice (11.30). Zápas Dukla Praha – Zubří 36:30 byl předehrán ve čtvrtek.