Lídr tabulky vstoupil do zápasu aktivně. V úvodní desetiminutovce byl ve skóre neustále napřed. Navíc ve 13. minutě viděl hostující Gregorovič červenou kartu a Lovosice toho využily k vybudování sedmibrankového náskoku – 13:6.

Poté se oba týmy pravidelně ve skórování střídaly, poločas tak skončil výsledkem 18:11.

Na průběhu zápasu se nic nezměnilo ani po změně stran. Lovci dál sázeli gól za gólem, takže ve 48. minutě už to bylo 26:14. V závěrečné desetiminutovce Sokol svoji ztrátu už jen stáhl o dva góly na konečných 31:21.

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Chtěli jsme určitými věcmi narušit soupeřovu hru, ale to se nám nepodařilo. Od začátku jsme prohrávali souboje jeden na jednoho, ve kterých jsme věděli, že je síla Lovosic. K tomu jsme neproměnili velké množství střeleckých příležitostí. Na tom musíme nadále pracovat,“ hodnotil kouč Veselí Jan Běloch.

V dalším kole se házenkáři Nového Veselí představí před vlastními fanoušky. Ve sváteční čtvrtek odehrají od 19.30 v ZDT Aréně důležitý zápas proti KP Brno.

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ - 12. KOLO
LOVOSICE - NOVÉ VESELÍ 31:21
Sestava a branky Nového Veselí: Martin Štohanzl, Schams – Hajko 6/2, Rubáč 4, Tomášek 3, Bendicsek 2, Halíček 2, Štěpán 1, Melichar 1, Miroslav Štohanzl 1, Krejz 1, Parolly, Strýček, Gregorovič, Brabec. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. ŽK: 0:0. ČK: 0:1 (13. Gregorovič). Vyloučení: 4:5. Poločas: 18:11.

Další výsledky 12. kola Extraligy mužů: Maloměřice – Prešov 27:40, KP Brno – Frýdek-Místek 27:33, Karviná – Plzeň 24:26, Kopřivnice – Dukla Praha 35:30, Zubří – Strakonice 34:24, Jičín – Hranice 42:26.