Zvládli to. Házenkáři Nového Veselí zdolali v sobotním utkání 21. extraligového kola celek Zubří 24:22 a udělali zásadní krok směrem k postupu do vyřazovací části. „Kluky bych chtěl pochválit za to, jak plnili taktické pokyny,“ těšilo kouče Veselí Jana Bělocha.

Přímý souboj o elitní osmičku nabídl bitvu jako řemen. V ní si házenkáři domácího Sokola neustále udržovali mírný náskok. „Věděli jsme, kde jsou silné, ale i slabé stránky hry Zubří,“ připomněl lodivod Nového Veselí.

Přitom jeho celek vstoupil do sobotního utkání oslabený o absenci Jakuba Flajsara. „Hráči plnili pokyny na jedničku a dokázali neúčast Kuby stoprocentně nahradit,“ lebedil si.

Levý obránce fotbalistů Nové Vsi Michal Kuchta (v modrém dresu) aktuálně laboruje s poraněným kolenem. Termín jeho návratu na zelený trávník je prý krajně nejistý.
Fotbalisté Nové Vsi sčítají zraněné. Je to docela smůla, mračí se trenér Nedvěd

V předchozích konfrontacích s celkem z Valašska se přitom Novému Veselí příliš nedařilo. „Ta série výher Zubří už byla hodně dlouhá, proto jsme moc a moc rádi, že jsme ji konečně zlomili. Rozhodli naše dobré individuální výkony,“ popisoval.

Ten musel vyzdvihnout především výborný střelecký výkon Adama Tomáška. Devatenáctiletá pravá spojka Nového Veselí byla s devíti přesnými zásahy nejlepším střelcem svého týmu.

A dočkala se také uznání. „Adam přistoupil k zápasu úplně jinak než k těm předchozím. Jsem rád, že se mu zápas povedl, doufám, že bude takhle dál pokračovat,“ dodal Běloch.

Po letním pádu z krajského přeboru chtějí v Bedřichově (ve žlutočerném) především stabilizovat kádr. O tom svědčí i jejich postavení v tabulce I. A třídy.
Rychlý návrat? Bedřichov myslí po sestupu z přeboru na stabilizaci mladého kádru

A co na to hrdina sobotního utkání? „Jsem nesmírně rád, že jsme dokázali vyhrát. Zápas jsem si užil, hrálo se v naší klasické domácí atmosféře, která byla výborná. Proto bych chtěl poděkovat všem fanouškům,“ usmíval se Tomášek.

V tabulce Nové Veselí poskočilo díky zisku dvou bodů na sedmou příčku. V dalším kole se v sobotu od 10.30 představí na půdě předposledních Maloměřic.