Výsledek sice vypadá jednoznačně, na hřišti to ovšem tak jasná partie nebyla. Házenkáři Nového Veselí podlehli ve středečním 4. extraligovém kole favorizované Plzni na její palubovce vysoko 25:33. O osudu zápasu se přitom rozhodlo až po změně stran.

O půli vedl domácí Talent pouze o jedinou branku. Teprve jeho vydařená prostřední pasáž druhého poločasu byla klíčem k vysoké výhře.

Však si toho byl trenér Západočechů také dobře vědom. „Nakonec to sice vypadá na pohodové vítězství, ale zejména v prvním poločase tam bylo na můj vkus hodně technických chyb,“ přiznal kormidelník Plzně Petr Štochl.

Ten současně ocenil výkon celku z Vysočiny. „Musíme uznat, že Veselí přijelo velmi dobře připravené. Věděli, co chtějí hrát, tlačili na nás a nutili nás k těžkým přihrávkám. Byť jsme s tím počítali, chvilku trvalo, než jsme se s tím srovnali. Těší mě, že jsme to nakonec zvládli,“ dodal Štochl.

V táboře Nového Veselí panovalo celkem pochopitelně zklamání z nakonec nepříznivého výsledku. „Výsledek je pro nás až příliš krutý. Podali jsme sice velmi slušný výkon, ale hodně jsme to zkazili v posledních minutách hry, kdy jsme si nechali dát jednoduché góly,“ mrzelo trenéra Nového Veselí Jana Bělocha.

Podobně jako ve finále loňského ročníku Českého poháru, i tentokrát slavila úspěch zkušenost několikanásobného českého mistra. „Plzeň nás zlomila kvalitou a obrovskou zkušeností, kterou mají její hráči. V mnoha momentech jsme se jim sice dokázali dostat pod kůži, narušovali jsme jejich hru, ale i přesto udrželi systém po celých šedesát minut,“ vysekl kouč Sokola poklonu soupeři.

Zklamaná z výsledku byla rovněž brankářská jednička celku z Vysočiny. „Bylo tam pár smolných okamžiků, kdy jsme nejprve dokázali ubránit postupný útok Plzně. Jenže poté následovala zbytečná ztráta a domácí z protiútoku skórovali. To nás srazilo,“ přemítal Vít Schams.

Po čtyřech kolech tak je Nové Veselí s jediný bodem na předposledním místě tabulky. „Ve středu jsme sice měli ve hře výborné pasáže, možná nejlepší v sezoně, ale na body to nestačilo. My už přitom potřebujeme bodovat,“ zdůraznil Schams.