Po nevydařené první půli, kterou Nové Veselí prohrálo rozdílem tří branek 12:15, to po změně stran vypadalo, že se favorit zápasu prosadí.

Šest minut před koncem Hajko upravil na 29:25 a zdálo se být hotovo. Jenže Strakonice zabraly a čtyřmi góly v řady srovnaly. Poté dokázaly odpovědět i na trefu Tomáška a pouhé dvě vteřiny před koncem vstřelil rozhodující branku Bičiště - 30:31.

Kouč domácího souboru po utkání jen těžko hledal slova. „Opět jsme opakovali chyby, které nás v průběhu sezony stály spoustu bodů a také postup do play-off," zlobil se trenér Nového Veselí Jan Běloch.

Páté kolo je na programu ve středu 12. dubna, házenkáři Sokola se od 18.30 představí na palubovce Maloměřic.

PLAY-OUT EXTRALIGY HÁZENÉ MUŽŮ - 4. KOLO
NOVÉ VESELÍ - STRAKONICE 30:31
Sestava a branky Nového Veselí: Martin Štohanzl, Schams – Halíček 7/5, Tomášek 6, Krejz 5, Bendicsek 4, Melichar 2, Gregorovič 2, Hajko 2, Štěpán 2, Navrátil, Bartůněk, Brabec. Rozhodčí: Fialová, Sovová. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2. Vyloučení: 3:3. ŽK: 0:0. Poločas: 12:15.