Po úvodní nejtěsnější prohře na palubovce Dukly Praha čekal druhou zářijovou sobotu na házenkáře Sokola nejtěžší možný soupeř.

Mistrovské Plzni celek z Vysočiny nezklamal, na více než na prohru 27:30 to ale nestačilo. „Výkon byl lepší než na Dukle. Pokud bychom takto zahráli v Praze, měli bychom už dva body,“ trošku si po zápase postýskl trenér Nového Veselí Jan Běloch.

V utkání 6. kola krajského přeboru doma v derby podlehli fotbalisté Nové Vsi (ve žlutých dresech) sousední rezervě Nového Města (v modrém) 0:1.
VIDEO: Podívejte se, jak fotbalisté Nové Vsi v derby podlehli béčku Vrchoviny

Ten byl spokojený s přístupem, s nímž se jeho ovečky v utkání prezentovaly. „Nasazení bylo v pořádku. My jsme ale měli menší kvalitu. Plzeň si udržela hru více pod kontrolou, vytvořila méně technických chyb. Dalo se čekat, že tyto aspekty budou velmi důležité,“ všiml si.

V úvodu sezony se házenkáři Nového Veselí potýkají se slabší koncovkou. „V důležitých fázích jsme opět neproměnili několik jasných příležitostí. Vedle příležitostí ze hry jsme nedali i nějaké sedmičky, křídla. To nás bohužel nyní provází,“ krčil rameny Běloch.

Snaha dostat obhájce titulu pod tlak příliš nevyšla. „Chtěli jsme na Plzeň zatlačit, aby se dostala do větší herní nepohody, udělala více chyb než obvykle. To se nám ale nepovedlo, podle mě zůstali na svém standardu,“ poznamenal.

V sobotním souboji mezi fotbalisty domácího Nového Města na Moravě (v modrém) a Ždírce nad Doubravou (v zelených dresech) branka nepadla.
Fotbalisté Tatranu jsou i letos králem remíz. Staré Říši až moc schází Kryštůfek

Slušný výkon tak zůstal bez bodové odezvy. „Dobrý výkon je nám úplně k ničemu, nemáme totiž ani bod. Plzni ale musím pogratulovat, byla kvalitnější, vyhrála zaslouženě,“ ocenil kvality soupeře Běloch.

Po sobotní prohře si ale hráči Nového Veselí příliš neodpočinou. Už ve středu, tedy po pouhých čtyřech dnech, je od 18 hodin čeká v předehrávce 3. kola tradiční derby na půdě KP Brno, které je zatím stoprocentní.