Už čtvrtým rokem vede trenér Pavel Hladík, jeden z hlavních strůjců úspěchů házenkářského oddílu Sokol Nové Veselí poslední dekády, extraligový klub KP Brno. A daří se mu. Kénik, jak se celku z Králova Pole přezdívá, jde totiž neustále nahoru. „Máme velké cíle a nebude jednoduché je splnit,“ neskrýval ambiciózní kouč.

Ten se týmu z druhého největšího města ujal v létě roku 2020. „Hned při mém příchodu jsme si stanovili jasné cíle. V extraligovém A týmu vybojovat účast v evropském poháru a hrát pravidelně play-off. To se povedlo, i když jsme na to čekali o rok déle, než jsme původně plánovali,“ usmál se Hladík.

Loňská účast ve vyřazovací části byla pro KP Brno rozhodně úspěchem. A nic na tom nezměnilo ani okamžité vyřazení ve čtvrtfinále s nakonec mistrovskou Plzní.

Neustálé nebezpečí představuje pro každou obranu protivníků, především díky svému pojetí hry, útočník Radek Matulka (v modrém dresu ještě při působení ve Vrchovině).
Fotbalisté Slovanu získali výraznou posilu. V útoku už začal úřadovat Matulka

Letos má brněnský celek ještě vyšší ambice. Aktuální páté místo tabulky, navrch jen vinou horšího skóre, je toho důkazem. „Naším cílem je umístit se do čtvrtého místa a začínat vyřazovací fázi doma. To máme ve svých rukou, uděláme maximum pro to, abychom uspěli,“ neskrýval novoveselský kouč Králova Pole.

V evropském poháru si Brno prožilo menší zklamání, když vypadlo ve třetím kole s vícemistrem Bosny a Hercegoviny. „Vyřazení od Vogo-šči bylo hořké, ale bez hráčů, kteří vypadli, už jsme nedokázali síle soupeře čelit. V tu chvíli tak postoupil silnější tým,“ uznal.

V jihomoravské metropoli ovšem myslí především na budoucnost. „Součástí našeho plánu bylo dostat oba dorosty do nejvyšší soutěže. Zde ji dlouhodobě udržet a pokusit se připravit klub na zisk mládežnického centra,“ nastínil.

V úvodním přípravném utkání na jarní část letošního ročníku zdolali v derby fotbalisté Nového Města na Moravě (v černém) sousední Novou Ves (žluté dresy) 4:1.
VIDEO: Podívejte se na góly a šance z derby mezi fotbalisty Vrchoviny a Nové Vsi

A daří se. „V mládeži jsme o rok rychlejší, protože dorostenci už hrají nejvyšší soutěž, a to i s ambicí na umístění v klidném středu tabulky,“ dodal Hladík.