Důležitost zápasu, resp. povinnost zisku dvou bodů si na Žďársku dobře uvědomují. „Všichni samozřejmě dobře víme, že se od nás očekává výhra. Zároveň se ale musíme koncentrovat především na náš výkon,“ sdělil trenér Sokola Jan Běloch.

Ten si dobře uvědomuje, jak moc by jeho ovečky, které získaly jen dva body za jedinou výhru v uplynulých sedmi kolech, vítězství nakoplo.

Hlavně směrem k dalším, rozhodně ještě těžším duelům. „Je třeba se soustředit sami na sebe, abychom odváděli to, co máme. Pak body přijdou nejen v sobotu, ale pak i proti těm týmům, s nimiž se máme prát o play-off,“ zdůraznil.

Roman Hřib (na snímku) už není trenérem fotbalistů Žirovnice. Jeho působení u účastníka krajského přeboru Vysočiny trvalo jen necelý rok a půl.
Třetí trenérská změna. U fotbalistů Žirovnice skončil Hřib, tým převzal Vodáček

Před týdnem sice házenkáři Veselí podali v Kopřivnici výkon, který snesl měřítko, ale body z toho opět nebyly. „Oproti výbuchu proti Frýdku to bylo určitě lepší. Náš přístup byl v pořádku, ale Kopřivnici má nyní dobrou sportovní formu, ale i sebevědomí, což nám chybí. A to rozhodlo,“ komentoval.

Podobné zápasy, jaký odehraje Nové Veselí proti Strakonicím, ovšem bývají náročné na psychiku. „Víme, že nás nečeká nic lehkého. Se Strakonicemi nikdy nešlo o jednoduché zápasy, už nám dokázaly sebrat body. Teď máme starosti s tím, abychom posunovali naše výkony a zvedli se v tabulce do dalšího průběhu sezony,“ doplnil Běloch.

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ - 9. KOLO
SOBOTA: NOVÉ VESELÍ – Strakonice (17.00), Plzeň – KP Brno (19.00).
NEDĚLE: Frýdek-Místek – Kopřivnice (17.00). Zápasy Hranice – Karviná 20:32, Lovosice – Jičín 31:30 a KP Brno – Zubří 27:23 byly již předehrány.