Nebyl to vydařený pohárový dvojboj. V sobotu vypadli házenkáři Nového Veselí z evropského EHF Cupu, o tři dny později je ve čtvrtfinále Českého poháru vyřadilo Zubří po výsledku 35:27.

Start středečního duelu zastihl v lepší formě Zubří, které se dostalo do mírného vedení. Házenkáři Veselí se nemohli dlouho přiblížit, na začátku 16. minuty zvyšovali domácí už na 10:6.

Čtyřgólové manko se však povedlo celku z Vysočiny částečně stáhnout a Gregorovič na začátku poslední desetiminutovky snižoval na 10:12. Domácí ovšem předvedli mohutný finiš prvního poločasu, a i díky čtyřem brankám Mazurka odcházeli do kabin s vedením 19:14.

Házenkáři Sokola nechtěli nic vzdát a bleskově stáhli ztrátu na přijatelné tři branky během úvodních sedmi minut druhé půle. Jenže Valaši posléze zabrali a definitivně odpor svěřenců trenéra Jana Bělocha zlomili.

Osm minut před koncem byl domácí celek ve vedení 31:23 a Zubří tak bez větších potíží dohrálo duel do vítězného konce. Po konečné výhře 35:27 tak, i bez největších opor, postoupilo do semifinále české pohárové soutěže.

Pro Nové Veselí, finalistu loňského ročníku, naopak skončil pohár již mezi poslední osmičkou.

ČESKÝ POHÁR - ČTVRTFINÁLE
ZUBŘÍ - NOVÉ VESELÍ 35:27
Nejvíce branek: Mazurek 8, Mičkal 7, Přikryl 5, Bajer 5, Palát 5 – Gregorovič 6, D. Flajsar 5, Krejz 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/4 – 3/5. Vyloučení: 4:4. Diváci: 792. Poločas: 19:14.