Předposlední 23. kolo má v sobotu na programu extraliga házené mužů. Od 18.00 přivítá Nové Veselí druhé Lovosice a v případě úspěchu si zajistí postup do play-off.

V celku z Vysočiny jsou si důležitosti zápasu všichni vědomi. „Jednoznačně chceme rozhodnout už v sobotu. Na to, že máme ještě jeden případný mečbol v Brno se nekoukáme,“ potvrdil kouč Sokola Jan Běloch.

Ten věří, že jeho ovečky podají mnohem lepší výkon než před týdnem při vysoké prohře v Kopřivnici. „Pokud chceme zápas zvládnout, musíme tentokrát zahrát úplně jinak. Minulou porážku jsme si rozebrali, už je to za námi,“ potvrdil.

Soupeř z krajského přeboru o víkendu čeká na fotbalisty Velké Bíteše (ve modro-žlutém), kteří se v sobotu dopoledne utkají s Lednicí.
Fotbalisté Ždírce stále nejsou kompletní. Staré Říši chybí správný typ na hrotu

Lovosice ale letos jedou jako skvěle namazaný stroj. Vždyť jim v extraligové tabulce patří druhé místo, pouze o bod za vedoucí Plzní!

Sílu sobotního soupeře ve Veselí dobře znají. „Lovosice mají výborně poskládaný tým. Dobře namixovali starší hráče s těmi mladými, navíc přivedli výraznou osobnost v podobě Pavla Horáka. Je to ambiciózní celek s dobrou formou, ale s tím se prostě musíme popasovat, pokud chceme v sobotu uspět,“ zdůraznil Běloch.

Paradoxně mohou házenkáři Nového Veselí slavit i v případě prohry. Stačí k tomu maličkost. Aby v souběžně hraných zápasech prohrály oba týmy jeho přímých konkurentů v boji o postup do play-off, tedy KP Brno a Jičín.

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ – 23. KOLO
SOBOTA: NOVÉ VESELÍ – Lovosice, Strakonice – Zubří, Plzeň – Karviná, Hranice – Jičín, Prešov – Maloměřice, Frýdek-Místek – KP Brno, Dukla Praha – Kopřivnice (vše 18.00).