Zápolení mezi Kopřivnicí a házenkáři Sokola je většinou vyrovnané. V sobotu bude papírovým favoritem domácí Kopřivnice. Nejenže zvítězila v posledních třech vzájemných zápasech, ale dobré výkony v aktuálním ročníku ji vynesly na páté místo.

Tým z Vysočiny se naopak trápí a jen vyhlíží lepší časy. Týden stará vysoká domácí prohra proti Frýdku-Místku o 14! branek je toho důkazem. „Padli jsme na pomyslné dno, od něhož se ale chceme co nejdříve odrazit,“ neskrýval kouč Nového Veselí Jan Běloch.

Z týmu cítí po minulém výbuchu velké odhodlání. „Všechno zlé bývá i k něčemu dobré. Hráči od pondělí příkladně makají a cítím na nich, jak moc chtějí prohru s Frýdkem odčinit,“ všiml si.

Jednu z nejhorších porážek za posledních třicet let utrpěla česká fotbalová reprezentace (na snímku) ve čtvrtek v Albánii.
Není na co čekat! Trenér Šilhavý musí po debaklu u reprezentace okamžitě skončit

V neprospěch Sokola však hovoří i nelichotivá bilance na hřištích soupeřů. Poslední výhra Nového Veselí v Kopřivnici se datuje k 12. listopadu 2019. „Před sezonou patřila Kopřivnice k celkům, s nimiž jsme se měli prát o postupovou osmičku. Nyní to však úplně neplatí, protože oni jsou pátí a možná patří v tabulce i výš,“ zdůraznil.

Naproti tomu je mužstvo z Vysočiny s pouhými dvěma body v extraligové tabulce po sedmi kolech až desáté.

Favorit zápasu je jasně daný. „Veselí má svoji kvalitu, určitě nehodláme nic podceňovat. V týmu mají spoustu mladých talentů, kteří jsou doplnění zkušenými hráči jako Šůstek, Schams nebo Melichar. Očekávám další těžké utkání, na které se musíme pečlivě připravit,“ sdělil trenér Kopřivnice Tomáš Sklenák.

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ - 8. KOLO
SOBOTA: Maloměřice – Dukla Praha (10.30), Jičín – Hranice, Zubří – Plzeň, Kopřivnice – NOVÉ VESELÍ (vše 18.00). Zápasy Karviná – KP Brno 36:26 a Strakonice – Lovosice 31:43 byly již předehrány.