Házenkářům z Vysočiny šlo v posledním kole základní části jen o čest, to brněnský celek potřebuje každý bod jako sůl. Veselský trenér Jan Běloch měl o cestě, která povede k úspěchu jasno: „Soupeři jde o všechno. Koncentrace, nic nepodcenit a dobrý výkon, kterým dojdeme k zisku dvou bodů.“

Domácí tým v prvním poločase kousal a dlouho se držel střelecky nadohled, přestože se hosté rychle ujali vedení 4:1. Sokol si udržoval dvou až čtyřbrankový náskok, Maloměřice byly nejvíce nahoře na začátku druhé půle, když snížily na 14:15.

Čeká je pořádně náročný úkol. V jarní části letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny budou fotbalisté Nové Vsi (na snímku) bojovat o záchranu.
Z vlastních zdrojů. Fotbalisté Nové Vsi povede k záchraně v přeboru Šandera

Ještě ve 44. minutě Havlík z pivota snížil na 20:22, ale potom už Nové Veselí přeřadilo na vyšší rychlostní stupeň. Rozehráli se hlavně D. Flajsar a Ogoun, kteří dohromady zaznamenali dvanáct branek. Právě David Flajsar lépe zvládl střelecký minisouboj se Škaldou (pouze 3 góly) a přičinil se tak o vysokou výhru.

Největším vítězem bylo ale ParaCENTRUM Fénix, na jeho konto díky vstupnému a 69 vstřeleným brankám poputuje krásná částka 26 500 korun.

MALOMĚŘICE – NOVÉ VESELÍ 25:34
Nejvíce branek Maloměřic: Mucha 5, V. Svoboda 4, Havlík 4.
Sestava a branky Nového Veselí: Martin Štohanzl 1, Schams, Doležel - D. Flajsar 7, Ogoun 5, Halíček 5, Tomášek 4, Navrátil 3, Dlouhý 3, Jochman 2, Popela 2, Krejz 2, Melichar, Mir. Štohanzl, Štěpán, Bartůněk.
Rozhodčí: Petr Halada – Jan Kosmák.
Vyloučení 3:3, sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2.