Pořádný bonbónek čeká hned při prvním domácím utkání této sezony na extraligové házenkáře Nového Veselí. Ve 2. kole doma v sobotu od 17.00 vyzvou mistrovskou Plzeň.

Vstup do sezony se mužstvu z Vysočiny nepovedl. Házenkáři Sokola v prvním kole podlehli Dukle Praha na její půdě těsně 26:27. „Chybělo nám tam hodně věcí k tomu, abychom mohli být spokojení,“ přiznal kouč Veselí Jan Běloch.

A to na obou stranách palubovky. „V obraně byla řada nedorazů, v útoku byl problém v zakončení, ale také jsme se nevyvarovali řady nesmyslných technických chyb. Sami hráči ví, že nepodali optimální výkon,“ uvědomoval se.

S podobným výkonem by proti Západočechům Nové Veselí jen stěží uspělo. „To stoprocentně. Na druhou stranu jsme i s takovým výkonem na půdě silné Dukly, kde se jen tak nevyhrává prohráli pouze o gól,“ zdůraznil.

Kvalita obhájce titulu se prý přes léto nijak nesnížila. „Sice se vyměnilo pár hráčů, ale kvalita zůstala. To potvrdila Plzeň i v prvním kole, kdy suverénně přejela Lovosice,“ připomněl.

Veselí bude spoléhat i na domácí prostředí. „Moc se těšíme, věříme, že diváci přijdou a pomohou nám k zisku dvou bodů i dobré hře,“ dodal Běloch.

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ - 2. KOLO
SOBOTA: Strakonice – Zubří, NOVÉ VESELÍ – Plzeň (oba 17.00), Kopřivnice – Maloměřice Brno, Nový Jičín – Karviná (oba 18.00), Lovosice – KP Brno (19.15).
NEDĚLE: Frýdek-Místek – Dukla Praha (17.00).